Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آغاز رقابتهای آواز یوروویژن به میزبانی اوکراین

آغاز رقابتهای آواز یوروویژن به میزبانی اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

شصت و نهمین دور رقابتهای آواز یوروویژن، سه شنبه ۱۹ اردیبهشت (۹ مه) در کی یف، پایتخت اوکراین آغاز شد.

این مسابقات به سنت هرساله در دو مرحله برگزار می شود؛ مرحله نیمه نهایی در روزهای سه شنبه و پنج شنبه ۱۹ و ۲۱ اردیبهشت (۹ و ۱۱ مه) و مرحله فینال شنبه ۲۳ اردیبهشت (۱۳ مه) برگزار خواهد شد.

امسال در مجموع گروههایی از ۴۲ کشور مجوز ورود به رقابتهای نیمه نهایی را به دست آوردند و پس از هنرنمایی آوازخوانان بر روی سن، ۲۰ گروه به مرحله فینال راه خواهند یافت.

طبق مقررات یوروویژن، گروههای موسیقیِ بزرگترین تامین کنندگان مالی این رقابتها یعنی فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و بریتانیا و گروه موسیقی اوکراین به عنوان برگزار کننده رقابتهای امسال، مستقیما وارد مرحله فینال می شوند.

نماینده آلمان در یوروویژن امسال، لوینا، خواننده ۲۶ ساله است. او خوانندگی را از ۹ سالگی آغاز کرده و امسال ترانه «زندگی ایده آل» را در یوروویژن اجرا می کند.

آلما نیز نمایندگی کشور فرانسه را در این مسابقات برعهده دارد. او که پیانیست، خواننده و ترانه سراست با ترانه «مرثیه» به روی سن خواهد رفت.

از دیگر گروههای پرطرفدار رقابت امسال، گروه موسیقی هلندی OG3NE متشکل از سه خواهر خواننده است که ترانه «نور و سایه» را اجرا کردند. این گروه پس از شرکت در رقابتهای یوروویژن ۲۰۰۷ میلادی طرفداران بسیاری در هلند به دست آوردند.

کریستین کوستوف ۱۷ ساله از بلغارستان نیز به عنوان جوانترین شرکت کننده رقابتهای امسال، اجرایی پرشور را به نمایش گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشنواره پامپلونا در اسپانیا؛ مردانی که ضرب شاخ گاوهای نر خشمگین را به جان می‌خرند

راز طعم و بی‌رقیبی پیتزای ناپلی

ابریشم طلایی و صنایع بافندگی باستانی در قطر به نمایش گذاشته شد