حملات بوکوحرام در حاشیه دریاچه چاد ۱۴ کشته بر جا گذاشت

حملات بوکوحرام در حاشیه دریاچه چاد ۱۴ کشته بر جا گذاشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

گروه اسلامگرای افراطی بوکوحرام در سه حمله جداگانه در منطقه دریاچه چاد ۱۴ نفر را کشت. دو حمله انتحاری این گروه در شمال شرقی نیجریه رخ داد که پنج کشته بر جا گذاشت.

بنا به گزارش پلیس محلی پنجشنبه شب دو زن که کمربندهای انفجاری به خود بسته بودند در منطقه «کوندوگا» خود را میان جمعیت منفجر کردند. این دو حمله انتحاری که پیش از نیمه شب به وقوع پیوست، علاوه بر پنج کشته دست کم شش مجروح بر جا گذاشت.

در حمله گروه بوکوحرام به یک مقر ارتش چاد در غرب این کشور نیز ۹ سرباز کشته شدند. در این حمله که سحرگاه روز جمعه صورت گرفت، دست کم ۲۰ نفر زخمی شدند. ارتش چاد در واکنش به این حمله تهاجمی را بر ضد بوکوحرام آغاز کرد. بنا به گزارشها، حدود ۴۰ نفر از اعضای این گروه در عملیات ارتش کشته شده اند.

منطقه دریاچه چاد که در مرز بین نیجریه، کامرون، چاد و نیجر واقع شده است طی سالهای اخیر شاهد حملات متعدد شورشیان بوکوحرام بوده است. گروه بوکوحرام از دو سال پیش کنترل اکثر مناطقی را که تصرف کرده بود از دست داده است. با این حال تهاجم و حملات انتحاری این گروه در منطقه دریاچه چاد ادامه یافته است.

مناقشه در منطقه دریاچه چاد که از هشت سال پیش تاکنون ادامه دارد، تاکنون بیش از ۲۰ هزار کشته بر جا گذاشته است. شمار افرادی که به دلیل درگیری در این منطقه مجبور به ترک محل سکونت خود شده اند حدود دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر تخمین زده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروگانگیران نیجریه ۶۲۰ هزار دلار برای آزادی دانش آموزان ربوده شده طلب کردند

نیروهای امنیتی نیجریه عملیات نجات یکی از گسترده‌ترین آدم‌ربایی‌های این کشور را آغاز کردند

فشار بر فرانسه برای خروج دیپلمات‌هایش از نیجر؛ ماکرون می‌گوید سفیر در سمت خود فعال است