Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جوانترین وزیر سومالی به اشتباه کشته شد

جوانترین وزیر سومالی به اشتباه کشته شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزیر خدمات عمومی سومالی روز چهارشنبه به اشتباه توسط نیروهای امنیتی این کشور در موگادیشو مورد هدف قرار گرفت و کشته شد. عباس عبدالله شیخ سراجی علاوه بر سمت وزارت خدمات عمومی، عضو پارلمان سومالی نیز بود.

بنا به گزارشها نیروهای امنیتی سومالی در حالی به سوی خودروی عضو دولت این کشور تیراندازی کردند که سرنشین این خودرو را با یک جنگجوی افراط گرا اشتباه گرفته بودند. به دنبال این حادثه محمد عبدالله محمد، رئیس جمهوری سومالی سفر خود به اتیوپی را نیمه تمام رها کرد و به کشورش بازگشت. رئیس جمهوری سومالی دستور تحقیق در مورد این حادثه را صادر کرده است.

تیراندازی به سوی خودروی وزیر خدمات عمومی سومالی در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری این کشور در موگادیشو رخ داد. عباس عبدالله شیخ سراجی، ۳۱ ساله، جوانترین وزیر کابینه سومالی بود.

تاکنون گزارشی مبنی بر دخالت احتمالی جنگجویان گروه الشباب در حادثه روز چهارشنبه منتشر نشده است. ستیزه جویان این گروه که با گروه القاعده در ارتباط هستند، در ماه های گذشته حملات متعددی را در موگادیشو ترتیب داده بودند. هدف حملات گروه الشباب تاکنون اغلب نیروهای امنیتی سومالی و نیروهای پاسدار صلح اتحادیه آفریقا در این کشور بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو نظامی یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا حین عملیات در سواحل سومالی ناپدید شدند

هشدار سازمان ملل متحد: «ترکیب زهرآگین» یک میلیون سومالیایی را طی ۴ ماه آواره کرد

آمریکا یک رهبر ارشد داعش را در سومالی از پا درآورد