Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

رئیس جمهوری فیلیپین می گوید فعلا نمی تواند دعوت ترامپ برای دیدار از آمریکا را بپذیرد

رئیس جمهوری فیلیپین می گوید فعلا نمی تواند دعوت ترامپ برای دیدار از آمریکا را بپذیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رودریگو دوترته رئیس جمهوری فیلیپین روز دوشنبه گفت که به دلیل برنامه کاری فشرده فعلا نمی تواند دعوت دونالد ترامپ برای دیدار از آمریکا را بپذیرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هفته پیش در جریان گفتگوی تلفنی با رئیس جمهوری فیلیپین از او برای دیدار از آمریکا دعوت کرده بود. آقای ترامپ گفته بود که با رئیس جمهوری فیلیپین گفتگوی «بسیار دوستانه ای» داشته و درباره موضوعاتی از جمله بحران کره شمالی با وی صحبت کرده است.

آقای دوترته به خبرنگاران گفته است که او در حال حاضر تعهدات و اولویت های مهمتری برای سفر به چندین کشور از جمله روسیه و اسرائیل دارد و نمی تواند قول قطعی برای سفر به آمریکا بدهد.

فیلیپین تلاش دارد روابط نزدیک تری با چین و روسیه داشته باشد.

کاخ سفید در واکنش به انتقادات حقوق بشری در ارتباط با دعوت از رئیس جمهوری فیلیپین، از دعوت وی دفاع کرده است.

زید راعد الحسین کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفته است که آقای ترامپ باید نگرانی جامعه جهانی از نقض حقوق بشر در فیلیپین و طفره رفتن مقامات آن کشور را به رودریگو دوترته انتقال می داد. رئیس جمهوری فیلیپین متهم است که بدون رعایت موازین قانونی با مجرمان مواد مخدر برخورد کرده است.

“If you know of any addicts, go ahead and kill them yourself” 1 of 5 quotes by Philippines’ Pres. Duterte, who Trump invited to White House pic.twitter.com/AhD3xOwtVS

— Human Rights Watch (@hrw) May 1, 2017

کاخ سفید گفته است که رئیس جمهوری نگران نقض حقوق بشر است اما نمی تواند اجازه دهد که نگرانی های مرتبط با منافع و امنیت ملی نادیده گرفته شود. آمریکا همچنین برای کنترل بحران کره شمالی نیازمند روابط نزدیک به فیلیپین است.

Pres. Trump adds Philippines’ President Rodrigo Duterte to the list of authoritarian world leaders he’s praised. https://t.co/JBJXU70Bu3pic.twitter.com/PqgJf8sJdG

— ABC News (@ABC) May 2, 2017

در شرایطی که تنش میان کره شمالی و آمریکا در هفته های گذشته افزایش یافته است با این حال دونالد ترامپ روز دوشنبه به خبرگزاری بلومبرگ گفته است که اگر دیدار با رهبر کره شمالی کار مناسبی باشد مسلما این کار را انجام می دهد. با این حال کاخ سفید در واکنشی گفته است که چشم اندازی برای دیدار با رهبر کره شمالی در کوتاه مدت دیده نمی شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند

به نمایش درآمدن عکس بزرگ رهبر کره شمالی در کنار تصاویر پدر و پدربزرگش برای اولین بار