Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دیدار مرکل و پوتین در سایه بحران اوکراین و سوریه

دیدار مرکل و پوتین در سایه بحران اوکراین و سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه روز سه شنبه در سوچی روسیه با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. این نخستین سفر خانم مرکل به روسیه از سال ۲۰۱۵ میلادی است. در این دیدار دو طرف درباره موضوع های مورد اختلاف، به ویژه جنگ داخلی سوریه و بحران اوکراین گفتگو کردند.

آقای پوتین با تاکید بر اینکه که آلمان شریک تجاری اصلی روسیه باقی خواهد ماند، گفت:‌ «روسیه مصمم است همکاری های دوجانبه را بر پایه منافع مشترک، احترام و برابری تقویت کند.»

خانم مرکل نیز در پاسخ به خبرنگاری که پرسید آیا سفر او به نگرانی دولت آلمان از حمله احتمالی سایبری یا دخالت روسیه در انتخابات آینده این کشور ارتباط دارد یا خیر گفت:‌ «من دلواپس نیستم. همه می دانیم که جرایم سایبری یک چالش بین المللی است، اما انتظار داریم که انتخابات آلمان بدون مشکل برگزار شود. ما ابزار کافی برای مقابله با این چالش را در اختیار داریم.»

صدر اعظم آلمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت حقوق بشر در روسیه گفت:‌ «من کاملا بر اهمیت حق اعتراض در یک جامعه مدنی و نیز نقش سازمان های غیردولتی واقفم. گزارش های منفی درباره رفتار با همجنسگرایان در چچن داشته ایم. من از رییس جمهور پوتین می خواهم اینجا از نفوذ خود استفاده کند.»

با اینکه روابط برلین و مسکو از زمان الحاق شبه جزیرۀ کریمه اوکراین به روسیه و تحریم های اروپا علیه این کشور دچار تنش شده اما در ماه نخست سال جاری میلادی میزان مبادلات تجاری میان روسیه و آلمان بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است. روسیه به تنهایی ۳۵ درصد گاز مورد نیاز آلمان را تامین می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویترز: پوتین برای آتش‌بس مشروط در اوکراین اعلام آمادگی کرده است

به فرمان پوتین، چشم در برابر چشم؛ روسیه دست بر اموال خصوصی آمریکایی‌ها می‌گذارد

پوتین وزیر دفاع خود را کنار گذاشت؛ از بقیه تغییرات در کابینه روسیه چه می‌دانیم؟