Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

راهپیمایی های روز جهانی کارگر در آمریکا و کشورهای اروپایی

راهپیمایی های روز جهانی کارگر در آمریکا و کشورهای اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کارگران و مدافعان حقوق مدنی در اولین روز ماه مه مصادف با روز جهانی کارگر، راهپیمایی های متعددی را در سراسر جهان برگزار کردند؛ تجمعاتی که برخی از آنها به خشونت گرایید.

در ایالات متحده آمریکا تجمعات گستردۀ برگزار شده توسط اتحادیه های کارگری در شهرهای بزرگ، به تجمعاتی در دفاع از حقوق مهاجران تبدیل شد و عمدۀ شرکت کنندگان، شعارهایی در مخالفت با سیاستهای ضدمهاجرتی دونالد ترامپ سر دادند.

یکی از ساکنان نیویورک می گوید: «معتقدم که مفهوم وطن پرستی تغییر کرده و از تلاش برای دفاع از دموکراسی به رفتن به سمت جنگ سوق پیدا کرده است.»

در هاوانا، پایتخت کوبا نوع دیگری از اعتراض برگزار شد. در جریان راهپیمایی بزرگ روز کارگر که یک رویداد سیاسی مهم در این کشور محسوب می شود، مردی با پرچم آمریکا به میان شرکت کنندگان دوید و برای لحظاتی در جشن های رسمی که با حضور رائول کاسترو، رئیس جمهوری کوبا در حال برگزاری بود اختلالاتی ایجاد کرد.

مراسم روز جهانی کارگر در آلمان با توجه به حملات تروریستی اخیر، تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. در برلین تظاهرات مدافعان دیدگاههای چپ افراطی به خشونت گرایید و درنهایت به دستگیری چند تن از آنها منجر شد.

در پایتخت فرانسه و تنها چند روز قبل از برگزاری دومین دور انتخابات ریاست جهموری این کشور، هزاران کارگر در حمایت از حقوق خود به خیابانها آمدند؛ سازمان دهندگان این راهپیمایی ها اتحادیه های کارگری و تشکل های ضدسرمایه داری بودند. در برخی مناطق نیز میان گروهی از معترضان نقابدار و نیروهای پلیس درگیری هایی روی داد و درمجموع شش پلیس بطور جدی مجروح شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟

ناآرامی‌های گرجستان؛ جایی که «نسل زد» جلودار اعتراضات علیه لایحه جنجالی دولت است

دانشگاه‌های تورین و آمستردام به تظاهرات همبستگی با فلسطینی‌های غزه پیوستند