Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دونالد ترامپ: «درگیری جدی» با کره شمالی محتمل است

دونالد ترامپ: «درگیری جدی» با کره شمالی محتمل است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا «درگیری جدی» با کره شمالی را محتمل دانسته است. او اظهار امیدواری کرد که رهبر کره شمالی که در سن ۲۷ سالگی جانشین پدرش شد رفتار معقولی داشته باشد.

در ارتباط با نقش چین در مهار تحرکات موشکی و هسته ای کره شمالی هم او اظهار امیدواری کرد که تلاش های شی جینپینگ، رئیس جمهوری این کشور به نتیجه برسد چرا که «او نمی خواهد شاهد هرج و مرج و کشتار باشد.»

با وجود تحریم های بازدارنده سازمان ملل متحد، پیونگ یانگ می گوید از مواضع و سیاست های خود عقب نشینی نمی کند و حاضر نیست از آزمایش های موشکی و هسته ای دست بردارد. واشنگتن هم بارها عنوان کرده که برای مهار کره شمالی تمامی گزینه ها روی میز هستند.

دونالد ترامپ در بخشی از این گفت و گو به همکاری مشترک با کره جنوبی با هدف مقابله با تهدیدهای همسایه شمالی پرداخت. رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا ماه آوریل در سفر به سئول از «اتحاد آهنین» کشورش با کره جنوبی سخن گفته بود.

ایالات متحده آمریکا پیش از این بارها حمایت خود را از کره جنوبی در برابر تهدیدهای کره شمالی اعلام کرده و برای این منظور در ماه مارس روند استقرار سامانه دفاع موشکی «تاد» را در این کشور آغاز کرد.

  • کره جنوبی باید هزینه سامانه دفاع موشکی را بپردازد*

در بخش دیگری از این گفت و گو دونالد ترامپ تاکید کرد که میلیون ها دلار صرف استقرار «سامانه ای باورنکردنی» با هدف دفاع از کره جنوبی شده و می شود. او سئول را ملزم کرد که مبلغ یک میلیون دلار برای این موضوع بپردازد. پیشینه این سامانه به معاهده ای برمی گردد که یک سال پیش بین کره جنوبی و آمریکا به امضا رسید.

رئیس جمهوری آمریکا در گفت و گو با رویترز، توافق انجام شده توسط هیلاری کلینتون در زمینه تجارت آزاد کشورش با کره جنوبی را به باد انتقاد گرفت و عنوان کرد که مذاکره با کره جنوبی بر سر این موضوع را یا از سر می گیرد و یا به این توافق پایان می دهد. او معاهده پنج سال تجارت آزاد با کره جنوبی را غیرقابل قبول خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند

دیوید کاپرفیلد شعبده‌باز مشهور آمریکایی به سوءرفتار و آزار جنسی ۱۶ زن متهم شد

دولت بایدن به رغم تعلیق ارسال بمب، یک میلیارد دلار سلاح و مهمات به اسرائیل می‌فرستد