Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

لغو تحویل زودهنگام یک فروند هواپیمای بویینگ به ایران

لغو تحویل زودهنگام یک فروند هواپیمای بویینگ به ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فرهاد پرورش، مدیر عامل ایران ایر اعلام کرد که تحویل پیش از موعد یک فروند هواپیمای بویینگ ۳۰۰-۷۷۷ لغو شده است. ایران ایر ۸۰ فروند هواپیما به ارزش ۱۷ میلیارد دلار از شرکت آمریکایی بویینگ خریداری کرده و قرار است تحویل آن از آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز شود.

هواپیمای بویینگ ۳۰۰-۷۷۷ پیش تر توسط شرکت ترکیش ایرلاین سفارش داده شده بود اما در پی کودتای سال گذشته و کاهش ترافیک هوایی ترکیه، این شرکت از خرید آن صرف نظر کرد. در مقابل شرکت ایران ایر به تحویل زودهنگام این هواپیما در قالب قرارداد با بویینگ ابراز تمایل کرده بود. با این وجود به گفته آقای پرورش پس از اتخاذ تصمیم نهایی «هواپیما دیگر در دسترس نبود» و مذاکرات در این باره نیز متوقف شد.

شرکت بویینگ از اظهار نظر در باره تحویل زودهنگام هواپیما خودداری کرد اما سخنگوی بویینگ گفت که این شرکت و ایران ایر «برای اجرای قرارداد فروش هواپیماهای تجاری که در دسامبر ۲۰۱۶ امضا شد همکاری می کنند، زمانی که برای اولین تحویل اعلام کرده شده سال ۲۰۱۸ است.» وی همچنین تاکید کرد که شرکت بویینگ در معامله با خطوط هوایی ایرانی «از دستورالعمل های دولت آمریکا پیروی خواهد کرد.»

ایران در سال ۲۰۱۶ و در پی توافق هسته ای ۱۰۰ فروند هواپیما به شرکت اروپایی ایرباس سفارش داد که از این میان تا کنون سه فروند تحویل داده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا: اقدامات ایران، ادعای آنها مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای را تضعیف می‌کند

دو مرد آمریکایی به اتهام توطئه برای فروش نفت ایران به چین به زندان محکوم شدند

تسلیت برای کشته‌شدن رئیسی در سانحه بالگرد؛ در آمریکا سخنگو سوال‌پیچ و در اتحادیه اروپا جنجال شد