Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

«شیوا امینی بازیکن تیم ملی نبود که بی‌حجابی دلیل محرومیتش شود»

«شیوا امینی بازیکن تیم ملی نبود که بی‌حجابی دلیل محرومیتش شود»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فدراسیون فوتبال در اطلاعیه ای اعلام کرد که اظهارات شیوا امینی در فضای مجاری مبنی بر خط خوردن از فهرست تیم ملی فوتسال بانوان ایران بخاطر عدم رعایت حجاب ادعای نادرستی است و وی از سال ١٣٨٩ به این سو عضو تیم ملی نبوده است.

خانم امینی در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود:«هیچ وقت فکر نمی کردم که به خاطرِ یه تکه پارچه که سرم نبود یا پاهام پوشیده نبود آن هم درست در یک سفر شخصی و نه در زمان مسابقات رسمی، دیگر هیچ وقت نتوانم توی کشورم بازی کنم. متاسفم برای جامعه ورزشی که حجاب از خودِ ورزش برایشان مهمتر است. با محروم کردن و حذف کردن کسانی مثل ما که همیشه به سربلندی ایران فکر می کردیم چه را می خواهید ثابت کنید، مگر خارج کشورهم قانون حجاب اجباری است که من باید رعایت می کردم؟».

“شیوا امینی“، بازیکن قدیمی فوتسال زنان به خاطر انتشار تصاویری بدون پوشش و حجاب اجباری در صفحه اینستگرام شخصی‌اش، از بازی در ایران محروم شد. pic.twitter.com/FwgU7sKps4

— Taghato (@taghato) April 26, 2017

شیوا امینی همچنین توضیح داده بود که بدلیل بازی و گرفتن عکس بی حجاب در یک بازی دوستانه شخصی در خارج از کشور برای همیشه از حضور در تیم ملی محروم شده است و انتشار این عکس های بی حجاب در صفحه شخصی او برایش دردسر ساز شده اند و او دیگر نمی تواند بطور حرفه ای در رقابتهای فوتسال حضور داشته باشد.

اما در وب سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران آمده است «پيرو انتشار ادعاي شيوا اميني در فضاي مجازي مبني بر خط خوردن از فهرست تيم ملي به دليل عدم رعايت حجاب اسلامي در سفر شخصي، فدراسيون فوتبال جمهوري اسلامي ايران به اطلاع مي رساند نامبرده طي سال ٢٠٠٩ براي حضور در بازيهاي داخل سالن آسيايي به تيم ملي دعوت و به ويتنام اعزام شدند و آخرين حضورشان در عرصه فوتسال به عنوان بازيكن تيم باشگاهي متين ورامين بوده كه در دومين بازي ليگ در سال ١٣٨٩دچار آسيب ديدگي شدند و در اولويت انتخاب توسط كادر فني فوتسال براي تيم ملي قرار نگرفتند و پس از آن به هيچ عنوان از سال ١٣٨٩عضو تيم ملي نبودند كه موضوع عدم رعايت حجاب در سفر شخصي دليلي براي حذف نامبرده باشد.»

حجاب ورزشکاران زن همچنان از موضوعات حساس در ایران است و عدم رعایت آن می تواند محرومیت بازیکن را بدنبال داشته باشد.

پیش تر درسا درخشانی عضو تیم ملی شطرنج ایران بدلیل شرکت در یک تورنمنت خارجی که با هزینه شخصی و بدون روسری انجام شده بود برای همیشه از حضور در تیم ملی شطرنج جمهوری اسلامی منع شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها