Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

معترضان در ونزوئلا خیابان ها را بستند

معترضان در ونزوئلا خیابان ها را بستند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در ادامه اعتراضات ضد دولتی در ونزوئلا، معترضان خشمگین شماری از خیابان ها و جاده‌ها را در سراسر کشور از جمله پایتخت بستند؛ اقدامی دیگر که با هدف اعمال فشار بیشتر به نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری برای کناره گیری از قدرت و برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام (قبل از موعد مقرر در دسامبر ۲۰۱۸) انجام شده است.

در کاراکاس، پایتخت مخالفان دولت از نخستین ساعات بامداد در چند نقطه از شهر تجمع کردند. پلیس برای پراکنده کردن آنها از گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی استفاده کرد.

در همین حال زن ۴۷ ساله دیگری که در تظاهرات ۱۹ آوریل حامیان دولت بر اثر برخورد یک بطری آب یخ زده به سرش به شدت زخمی شده بود جان باخت و به این ترتیب تعداد کشته شدگان اعتراضات این کشور به ۲۱ تن رسید.

تنش‌ها در ونزوئلا پس از آن بالا گرفت که دیوان عالی کشور در ۲۹ مارس با سلب اختیار از پارلمان، حق تصویب یا تغییر قوانین کشور را از آن خود کرد. این تصمیم موجی از انتقادها را در داخل و خارج کشور بهمراه داشت و دیوان عالی ونزوئلا را واداشت تا در نهایت از تصمیم خود عقب نشینی کند.

با این حال معترضان حاضر نبودند کوتاه بیایند و این رویداد زخم کهنه آنها را نسبت به اوضاع نامساعد اقتصادی کشور تازه کرد و از آن پس به اعتراضات خود ادامه دادند. مخالفان طی این مدت چند بار تظاهرات سراسری برگزار کردند.

در مقابل رئیس‌جمهوری ونزوئلا که دوره‌ای بحرانی را می گذراند بارها از مخالفان دعوت کرده تا در مذاکره و گفت و گو با دولت شرکت کنند.
ونزوئلا از مدتها قبل با کمبود مواد غذایی و دارو روبروست و به گفته صندوق بین المللی پول در بحران عمیق اقتصادی فرو رفته است. مخالفان دولت سوسیالیست مادورو را مسئول رکود شدید اقتصادی این کشور آمریکای جنوبی می‌دانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید