Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اعتراض به بازداشت یک روزنامه‌نگار ایتالیایی در ترکیه

اعتراض به بازداشت یک روزنامه‌نگار ایتالیایی در ترکیه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در پی بازداشت یک روزنامه‌نگار ایتالیایی در ترکیه، جمعی از شهروندان و مدافعان حقوق‌بشر در شهر رم تظاهرات برپا کردند.

گابریل دل گرانده که ۳۴ ساله است، اوایل ماه جاری میلادی برای تحقیق درباره پناهجویان اهل سوریه به استان هاتای واقع در جنوب شرقی ترکیه سفر کرده بود. هدف وی از این پژوهش، نوشتن کتابی درباره بحران پناهجویان عنوان شده است.

اعتراض به این بازداشت در نزدیکی محل اقامت این روزنامه‌نگار با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن نوشته شده بود «گابریل و همه روزنامه‌نگارانی که در ترکیه غیرقانونی بازداشت شده‌اند، باید آزاد شوند» برپا شد.

تاکنون مقامات ترکیه درباره اتهامات این روزنامه‌نگار ایتالیایی سکوت کرده‌اند و گزارش‌ها حاکی است که وی در سلول انفرادی دست به اعتصاب غذا زده است.

سرکنسول ایتالیا و یک وکیل مدافع، گابریل دل گرانده را روز جمعه ملاقات کرده‌اند. با این حال مقامات ترک وعده‌ای به آزادی وی نداده‌اند.

پس از وقوع کودتای نافرجام در ماه ژوئیه، شمار زیادی از روزنامه‌نگاران بازداشت و بسیاری از شهروندان ترکیه از محل کارشان اخراج شدند. سازمان دیده‌بان حقوق‌بشر اعلام کرده که حدود ۱۵۰ روزنامه‌نگار و کارمند رسانه‌ در ترکیه زندانی هستند.

Shouting #FreeTurkeyMedia is imperative today. Cartoonist #MusaKart, Italian journo Gabriele Del Grande #FreeMusaKart#FreeGabriele and more pic.twitter.com/3WrHcbKbBy

— Mongocho (@hello_mongocho) April 21, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

جشنواره فیلم آنتالیا در ترکیه در پی جنجال بر سر «سانسور» یک اثر مستند لغو شد

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند