وزیر کشور: ممنوع‌التصویری احمدی‌نژاد کذب است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وزیر کشور: ممنوع‌التصویری احمدی‌نژاد کذب است

عکس: مهر

عبدالرضا رحمانی‌فضلی درباره شایعه ممنوع‌التصویری محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران اعلام کرد که «شورای امنیت کشور هیچ مصوبه‌ای درباره ممنوع‌التصویری محمود احمدی‌نژاد نداشته و اخبار منتشرشده در این خصوص کذب است.»

پیش‌تر در اینستاگرام به نقل از سایت جماران شایعه ممنوع‌التصویری آقای احمدی‌نژاد مطرح شده بود. این سایت نیز با انتشار اطلاعیه‌ای این شایعه و ارتباط با حساب اینستاگرامی منتشر کننده را تکذیب کرده است.


درحاشیه همایش فرماندهان ناجا همچنین وزیر کشور درخصوص برپایی انتخابات ریاست جمهوری گفت: «ما قاطعانه با جریان‌هایی که بخواهند امنیت عمومی را خدشه دار کنند برخورد خواهیم کرد. از شش ماه قبل، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و فضای انتخاباتی را رصد کرده و لذا با هر تخلفی برخورد خواهیم کرد.»

وی درباره تصمیم به پخش ضبط شده مناظره‌ها با اشاره به جذابیت برنامه‌ زنده گفت: «برنامه‌های زنده سال ۱۳۸۸ و هزینه‌ای که به کشور وارد کرد، بسیار بالا بود کدورت‌ها و ابهامات بسیار زیاد بود. باید جلوی این کدورت‌ها گرفته شود. از ۵ نفر عضو حاضر در جلسه تصمیم گیری ۴ نفر رای دادند که پخش مناظره‌ها ضبط شده باشد حالا فضایی ایجاد شد که هم نامزدها اعلام کردند که به زنده بودن مناظره‌ها اعتقاد دارند و هم مردم دوست دارند که این مناظره‌ها زنده برگزار شود.»

ایسنا به نقل از آقای رحمانی‌فضلی نوشت که رئیس جمهوری ۲ بار با وی تماس گرفته و به لغو پخش زنده مناظره‌ها اعتراض کرده است. یک روز پیش از این خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران از وزیر کشور به عنوان پیشنهادکننده پخش مناظره‌های ضبط شده یاد کرده بود.

براساس ماده ۶۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری اعضای کمیسیون «بررسی تبلیغات ریاست جمهوری» دادستان کل کشور یا نماینده تام الاختیار، وزیر کشور یا نماینده تام الاختیار، رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یا نماینده تام الاختیار، یک عضو شورای نگهبان برای نظارت، دبیر هیات مرکزی اجرایی انتخابات و نماینده شورای نظارت بر صدا و سیما هستند. تصمیم پخش ضبط شده مناظره های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سیمای جمهوری اسلامی در این کمیسیون و با رای این اعضا اتخاذ شده است.