Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آرای سرگردان در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

آرای سرگردان در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

بر اساس آخرین نظرسنجی ها در روزهای گذشته، از هر ده فرانسوی سه نفر هنوز نمی دانند به چه کسی رای خواهند داد. آنچه که مشخص است فضای پر هیاهوی میتینگهای انتخاباتی با احساس سرخوردگی و یاس در نزد برخی از شهروندان متفاوت است.

از سوی دیگر گرچه حزب چپ سوسیالیست و حزب چپ افراطی «فرانسه سرکش» ژان لوک ملانشون در برنامه های تبلیغاتی خود تلاش کرده اند تا نظر شهروندان برخاسته از قشرهای متوسط، کارگر و مهاجر را به خود معطوف کنند، با این همه شمار قابل توجهی از مردم نظری دوگانه نسبت به نامزدها و انتخابات روز یکشنبه دارند.

یکی از ماهیگیران شهر مارسی می گوید: «عضویت در اتحادیه اروپا ما را از بین می برد. از وقتی که واحد پولی به یورو تغییر یافت همه چیز دگرگون شد. یورو واقعا به ضرر ما بود. اگر مارین لوپن برنده انتخابات شود کشور رو به ویرانی خواهد رفت. با اینحال وی طرفدار حقوق ماهیگیران است.»

یکی از فروشندگان محلی مارسی نیز درباره عدم تمایلش برای شرکت در انتخابات می گوید: «من رای نخواهم داد. زیرا هر بار که درباره افرادی مانند من سخن به میان می آید، پیش از آنکه مرا فرانسوی بدانند عرب خطابم می کنند. نخست یک عرب هستم و شاید پس از آن یک فرانسوی.»

بر اساس نظر سنجی ها، در دور نخست انتخابات امانوئل مکرون و مارین لوپن به ترتیب در رده های نخست و دوم قرار خواهند گرفت. با اینحال، بسیاری بر این باورند که سرنوشت نهایی دور نخست انتخابات را آرای سرگردان رقم خواهند زد.

باید اکنون دید شهروندان فرانسوی رای مردد خود را به نفع کدامیک از نامزدها به صندوق خواهند انداخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها