Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

احتمال پخش زنده مناظره های انتخابات ریاست جمهوری

احتمال پخش زنده مناظره های انتخابات ریاست جمهوری
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کمیسیون تبلیغات انتخابات تصمیم خود درباره عدم پخش زنده مناظره های انتخابات ریاست جمهوری ایران در تلویزیون را بازنگری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا احسان قاضی زاده هاشمی، عضو کمیسیون تبلیغات با بیان اینکه هر شش نامزد تایید صلاحیت شده خواستار پخش زنده مناظره های انتخاباتی شده اند گفت که به زودی این کمیسیون برای تجدید نظیر درباره تصمیم قبلی تشکیل جلسه خواهد داد.

حسن روحانی، رییس جمهوری و نامزد انتخابات پیش رو در دیدار خود با «جمعی از نخبگان استان فارس» به پخش مناظره به صورت ضبط شده واکنش نشان داد و گفت: «من خواستار همه شیوه هایی هستم در انتخابات که مردم بهتر بتوانند به حقایق پی ببرند…من دلم می خواهد ستاد تبلیغات انتخابات کشور یک بار دیگر این بحث ها را مرور کند. ظاهرا تصمیماتی اتخاذ کردند راجع به نحوه مناظره، من طرفدار آن شیوه ای هستم که آزادترین شیوه باشد. همه حرفهایشان را بزنند و نکات مورد نظرشان را اعلام کنند. رقابت خوب است، انتقاد هم خوب است، حتی مخالف هم خوب است.» آقای روحانی این سخنرانی را در حساب توییتری منسوب به خود با هشتگ #مناظره_زنده منتشر کرد.

ارزش #انتخابات به انتخاب آزادانه و آگاهانه است. من حامی آزادترین شیوه‌ها هستم. #مناظره_زنده#ویدئوpic.twitter.com/2mbiSmCWgJ

— حسن روحانی (@Rouhani_ir) 21 avril 2017

محمد باقر قالیباف، شهردار تهران و نامزد دیگر انتخابات ریاست جمهوری ایران در نشستی در کرمانشاه از عدم پخش زنده مناظره ها انتقاد کرد و گفت که این گونه بحث ها موجب افزایش مشارک و آگاهی عمومی می شوند. در مقابل محمد مهدی تندگویان، عضو شورای شهر تهران به سخنان آقای قالیباف واکنش نشان داد. وی در حساب توییتر خود با استفاده از هشتگ #املاک_نجومی خطاب به شهردار تهران نوشت: «نیازی به مناظره زنده نیست تشریف بیاورید شورای شهر تهران پاسخ سوالات اعضا را بفرمایید.»

نیازی به #مناظره_زنده نیست تشریف بیاوریدشورای شهرتهران پاسخ سوالات اعضارابفرمایید#املاک_نجومی#قردادهای_نجومی#استخدام_نجومی#پلاسکو

— محمدمهدی تندگویان (@tondgouyan) 21 avril 2017

ابراهیم رییسی، نامزد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) در سخنرانی خود در همایش سراسری ستادهای استانی و کشوری گفت: « ما آماده پاسخگویی هستیم و همان‌طور که قبلا نیز اعلام کردیم پخش مناظره‌ ها را نه به صورت ضبط‌ شده بلکه به صورت زنده لازم می‌دانیم.» جمنا نیز با صدور اطلاعیه ای پخش زنده مناظره ها را «لازم» دانست و از «ستاد انتخابات کشور» خواست مجوز پخش زنده مناظره ها را صادر کند.

همزمان آیت الله موحدی کرمانی، خطیب نماز جمعه تهران نیز خواستار پخش زنده مناظره ها شد. به گزارش ایسنا وی در بخشی از سخنان خود گفت: « به نظر من مناظرات انتخاباتی حتما باید به صورت زنده برگزار شود چون یکی از راه‌های افزایش بصیرت مردم برگزاری مناظرات به صورت زنده است.»

بر اساس ماده ۶۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری ایران کمیسیون تبلیغات انتخابات شش عضو دارد که از این میان وزیر کشور یا نماینده او و دبیر هیات مرکزی اجرایی، نمایندگان دولت هستند. دادستان کل کشور، رییس سازمان صدا و سیما، یک عضو شورای نگهبان و نماینده شورای نظارت بر صدا و سیما از جمله سایر اعضای این کمیسیون اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است

نگاهی به ۶ «سرباز نظام»؛ دوئل اصول‌گرایانه قالیباف و جلیلی یا اصلاح‌طلبی پزشکیان؟