Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ونزوئلا؛ درگیری میان پلیس و معترضان در بزرگترین راهپیمایی ضد دولتی

ونزوئلا؛ درگیری میان پلیس و معترضان در بزرگترین راهپیمایی ضد دولتی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعتراض گسترده ضد دولتی در کاراکاس پایتخت و دیگر شهرهای ونزوئلا با عنوان «مادر تمام راهپیمایی ها» روز چهارشنبه برگزار شد.

آگهی

اعتراض گسترده ضد دولتی در کاراکاس پایتخت و دیگر شهرهای ونزوئلا با عنوان «مادر تمام راهپیمایی ها» روز چهارشنبه برگزار شد.

در جریان این اعتراض تا این لحظه یک دانش آموز و یک زن در پایتخت کشته شده است. گفته شده است که دانش آموز هفده ساله به ضرب گلوله ای که به سرش شلیک شده جانباخته است.

مخالفان دولت راهپیمایی خود را از مسیرهای مختلف طراحی کرده بودند که پلیس مسیر حرکت بخشی از معترضان را بست که پیامد آن درگیری معترضان با پلیس آغاز شد. همچنین بنا بر گزارش ها دهها نفر در درگیری های امروز زخمی شده اند.

Mass protests filling streets: People of #Venezuela marching for democracy right now #19a#19VzlaEnLaCallepic.twitter.com/2UWnw3mOgK

— NATOSource (@NATOSource) April 19, 2017

معترضان نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور را متهم می کنند که باعث فرسایش دموکراسی ونزوئلا، هرج و مرج اقتصادی و تورم شدید در کشور شده است.

راهپیمایان با شعارهایی چون «نه به دیکتاتوری» خواستار برکناری مادورو، برگزاری انتخابات زود هنگام، آزادی سیاستمداران زندانی و احترام به استقلال قوه مقننه شدند.

میگل پیزارو نماینده کنگره ونزوئلا از جناح مخالفت دولت در این تجمع اعتراضی گفت: «ما در حال نوشتن بخشی از تاریخ هستیم. اجازه نمی دهیم هیچ چیزی باعث شود فکر کنیم کاری غیر ممکن در پیش داریم. ما در اکثریت هستیم و این کشور را حتی اگر آنها نخواهند تغییر خواهیم داد.»

همزمان با راهپیمایی معترضان، حامیان نیکلاس مادورو رئیس جمهوری نیز دست به راهپیمایی زدند.

معترضان در ونزوئلا ماههاست که بر ضد دولت چپگرای نیکلاس مادورو اعتراضات گوناگون برگزار کرده و خواستار کناره گیری مادورو شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات به سهمیه‌بندی مشاغل در بنگلادش با ۱۳۹ کشته؛ دانشجویان دولت را وادار به عقب‌نشینی کردند

در بنگلادش چه خبر است؟ دولت معترضان به سهمیه‌ای‌ها را «رضاکار» خطاب کرد

سهمیه‌بندی مشاغل دولتی در بنگلادش؛ دانشجویان برغم ۱۸ کشته عقب نمی‌نشینند