کاروان شیعیان سوریه پس از حمله انتحاری خونین به مقصد رسید

کاروان شیعیان سوریه پس از حمله انتحاری خونین به مقصد رسید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اتوبوس های حامل شیعیانی که در محاصره مخالفان مسلح دولت سوریه بودند در پی یک توافق، مبادله و پس از حمله انتحاری مرگبار دیروز به این کاروان روز یکشنبه، ۱۶ آوریل برابر با ۲۷ فروردین، وارد اردوگاهی در نزد

آگهی

اتوبوس های حامل شیعیانی که در محاصره مخالفان مسلح دولت سوریه بودند در پی یک توافق، مبادله و پس از حمله انتحاری مرگبار دیروز به این کاروان روز یکشنبه، ۱۶ آوریل برابر با ۲۷ فروردین، وارد اردوگاهی در نزدیکی حلب شد.

یک عامل انتحاری دیروز شنبه با خودروی بمب گذاری شده اتوبوس های حامل ۵ هزار نفر از ساکنان دو شهرک «الفوعه» و «کفریا» را در ایست بازرسی تحت کنترل مخالفان مسلح در نزدیکی حلب هدف گرفت.

فعالان حقوق بشر می گویند شمار کشته شدگان این حمله به ۱۱۲ نفر رسیده است و تعدادی از مخالفان مسلح ناظر بر انتقال غیرنظامیان نیز در حمله انتحاری کشته شده اند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

در زمان وقوع این حمله بیش از ۲ هزار مخالف مسلح و خانواده های آنها از دو شهرک «مضایا» و «الزبدانی» در نزدیکی دمشق، پایتخت، که در محاصره ارتش سوریه قرار دارد، در انتظار مبادله به سر می بردند.

توافق انتقال و مبادلۀ غیرنظامیان شیعه و مخالفان مسلح سنی مذهب و خانواده های آنها از چهار شهرک با میانجیگری دو دولت ایران و قطر حاصل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد

سوریه: اسرائیل از جولان به چند نقطه در حومه دمشق حمله کرد

رویترز: سپاه پاسداران در پی حملات مرگبار اسرائیل نیروهای ارشد خود را از سوریه خارج کرد