Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کاروان شیعیان سوریه پس از حمله انتحاری خونین به مقصد رسید

کاروان شیعیان سوریه پس از حمله انتحاری خونین به مقصد رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اتوبوس های حامل شیعیانی که در محاصره مخالفان مسلح دولت سوریه بودند در پی یک توافق، مبادله و پس از حمله انتحاری مرگبار دیروز به این کاروان روز یکشنبه، ۱۶ آوریل برابر با ۲۷ فروردین، وارد اردوگاهی در نزد

آگهی

اتوبوس های حامل شیعیانی که در محاصره مخالفان مسلح دولت سوریه بودند در پی یک توافق، مبادله و پس از حمله انتحاری مرگبار دیروز به این کاروان روز یکشنبه، ۱۶ آوریل برابر با ۲۷ فروردین، وارد اردوگاهی در نزدیکی حلب شد.

یک عامل انتحاری دیروز شنبه با خودروی بمب گذاری شده اتوبوس های حامل ۵ هزار نفر از ساکنان دو شهرک «الفوعه» و «کفریا» را در ایست بازرسی تحت کنترل مخالفان مسلح در نزدیکی حلب هدف گرفت.

فعالان حقوق بشر می گویند شمار کشته شدگان این حمله به ۱۱۲ نفر رسیده است و تعدادی از مخالفان مسلح ناظر بر انتقال غیرنظامیان نیز در حمله انتحاری کشته شده اند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

در زمان وقوع این حمله بیش از ۲ هزار مخالف مسلح و خانواده های آنها از دو شهرک «مضایا» و «الزبدانی» در نزدیکی دمشق، پایتخت، که در محاصره ارتش سوریه قرار دارد، در انتظار مبادله به سر می بردند.

توافق انتقال و مبادلۀ غیرنظامیان شیعه و مخالفان مسلح سنی مذهب و خانواده های آنها از چهار شهرک با میانجیگری دو دولت ایران و قطر حاصل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دست کم ۲ نفر در حمله اسرائيل به جنوب سوریه کشته شدند

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق