سالگرد تولد بنیانگذار کره شمالی در میان افزایش تنش ها بین واشنگتن و پیونگ یانگ

سالگرد تولد بنیانگذار کره شمالی در میان افزایش تنش ها بین واشنگتن و پیونگ یانگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم یکصد و پنجمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ، بنیانگذار کره شمالی و پدر بزرگ رهبر فعلی این کشور روز شنبه در میان افزایش تنش ها بین آمریکا و رهبران کره شمالی برگزار…

آگهی

مراسم یکصد و پنجمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ، بنیانگذار کره شمالی و پدر بزرگ رهبر فعلی این کشور روز شنبه در میان افزایش تنش ها بین آمریکا و رهبران کره شمالی برگزار شد.

به همین مناسبت کره شمالی مراسم رژه نظامی بمناسبت تولد کیم ایل سونگ برگزار کرد و طی آن زیر دریایی های این کشور موشک بالستیکی را شلیک کردند که برای نخستین بار در این مراسم رونمایی شد.

پیونگ یانگ به واشنگتن هشدار داده است که به «هیستری نظامی اش» در ارتباط با کره شمالی پایان دهد در غیر این صورت با مقابله به مثل مواجه خواهد شد. آمریکا در مورد توسعه سلاح های اتمی کره شمالی شدیدا ابراز نگرانی کرده است.

چین که تنها متحد کره شمالی به شمار می رود از افزایش احتمال بروز مناقشه کره شمالی ابراز نگرانی کرده و هشدار داده است که هر لحظه ممکن است این مناقشه از کنترل خارج شود و هشدار داده است که این منازعه برنده ای نخواهد داشت.

با افزایش تنش های لفظی میان دو طرف، آمریکا یک ناوگروه هواپیمابر را به سوی آب های شبه جزیره کره اعزام کرد.

در وضعیتی که دولت دونالد ترامپ اقدام به حمله موشکی به سوریه کرده و پرقدرت ترین بمب غیر هسته ایش را در افغانستان به کار گرفته است اکنون نگرانی ها از واکنش غیر قابل پیش بینی دولت ترامپ در ارتباط با کره شمالی افزایش یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه تنش در شبه جزیره کره و نگرانی از تکرار آزمایش های موشکی کره شمالی

نگاهی به رهبران سلسله کیم در کره شمالی

جنگ دو کره؛ چگونه آمریکا به فکر پرتاب بمب اتم روی کره شمالی افتاد؟