کره شمالی: آماده ایم به یک جنگ تمام عیار با یک جنگ تمام عیار پاسخ دهیم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کره شمالی: آماده ایم به یک جنگ تمام عیار با یک جنگ تمام عیار پاسخ دهیم

همزمان با برگزاری جشن های صد و پنجمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ، بنیانگذار کره شمالی و نمایش گسترده قدرت نظامی این کشور، فرد شمارۀ دو دولت کنونی کره شمالی اعلام کرد که کشورش آماده پاسخگویی به یک جنگ تمام عیار با یک جنگ تمام عیار است و به حمله هسته ای، با حمله هسته ای پاسخ خواهد داد.

پیونگ یانگ همچنین به واشنگتن هشدار داد که به «هیستری نظامی اش» در قبال کره شمالی پایان دهد.

این سخنان در واکنش به اقدام ایالات متحده آمریکا در فرستادن ناوگروه هواپیمابر خود به شبه جزیره کره بیان شد.
آمریکا در مورد توسعه سلاح های اتمی کره شمالی شدیدا ابراز نگرانی کرده است و بر این اساس مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت: «اکنون زمان عمل است و برای این کار ما باید به دنبال راههایی برای اعمال فشار بر کره شمالی باشیم تا این واقعیت را برسمیت بشناسد که باید ضدهسته ای شود.»

انجام چند آزمایش هسته ای و پرتاب موشک بالستیک توسط کره شمالی و از سوی دیگر اقدامات تحریک آمیز دولت دونالد ترامپ، تنش میان پیونگ یانگ و واشنگتن را بیش از هر زمانی افزایش داده است.

نگرانی ها از احتمال اقدام نظامی آمریکا در قبال کره شمالی پس از آن افزایش یافت که آمریکا هفته گذشته در سوریه با موشکهای کروز یک پایگاه هوایی ارتش این کشور را بمباران و در افغانستان از «مادر بمب ها» استفاده کرد.

چین متحد اصلی کره شمالی، از احتمال آغاز درگیری در شبه جزیره کره «در هر لحظه» هشدار داده و تاکید کرده است که چنین نزاعی درنهایت هیچ برنده ای نخواهد داشت.