کشته شدن زن جوان بریتانیایی با ضربات چاقو در بیت المقدس

کشته شدن زن جوان بریتانیایی با ضربات چاقو در بیت المقدس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز جمعه یک زن بریتانیایی در قطاری در بیت المقدس با حمله یک مرد فلسطینی با ضربات چاقو زخمی شد و در بیمارستان جان خود را از دست داد.

آگهی

روز جمعه یک زن بریتانیایی در قطاری در بیت المقدس با حمله یک مرد فلسطینی با ضربات چاقو زخمی شد و در بیمارستان جان خود را از دست داد. در این حمله یک زن باردار و یک مرد نیز مجروح شدند.

پلیس اسرائیل اعلام کرده است که زن ۲۵ ساله برای آئین مسیحی آدینه نیک، روز مصلوب شدن عیسی مسیح به بخش قدیمی بیت المقدس رفته بود.

ضارب جمیل تمیمی، مرد ۵۷ ساله فلسطینی بوده است. به گفته مقامات امنیتی اسرائیل این مرد مشکلات روحی و روانی داشته و در سال ۲۰۱۱ به جرم آزار جنسی دخترش محکوم شده و به بیمارستان روانی منتقل شده بود.

از اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی، با بالا گرفتن موج خشونت های خیابانی در کرانه باختری رود اردن، ۳۷ اسرائیلی و دو توریست آمریکایی در حمله های خیابانی کشته شدند. همچنین ۲۴۲ فلسطینی در خشونت های پراکنده در کرانه باختری جان خود را از دست دادند که به گفته مقامات اسرائیل ۱۶۲ نفر از آنان سلاح سرد حمل می کرده اند.

در حالیکه اسرائیل رهبران فلسطینی را برای این خشونت ها سرزنش می کند، تشکیلات خودگران فلسطین اسرائیل را به واکنش بیش از اندازه در برابر سلاح های سرد و تحریک مردم با هدف قرار دادن فلسطینیان با اسلحه محکوم می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل سفرای کشورهای حامی عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد را احضار کرد

اختلال پروازها در بحبوحه تنش ایران و اسرائیل؛ کارشناسان هوانوردی چه می‌گویند؟

آیا اسرائيل میان حمله به ایران و تهاجم نظامی به رفح مجبور به انتخاب است؟