ادامه تحقیقات نیروهای امنیتی آلمان در زمینه حمله به اتوبوس حامل بازیکنان بورسیا دورتموند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ادامه تحقیقات نیروهای امنیتی آلمان در زمینه حمله به اتوبوس حامل بازیکنان بورسیا دورتموند

تحقیقات در زمینه سه انفجاری که عصر سه شنبه اتوبوس حامل بازیکنان بورسیا دورتموند را هدف قرار داده بود ادامه دارد.

به گفته دفتر دادستانی فدرال آلمان یکی از دو مظنون مرتبط با انفجارهای مذکور بازداشت شده و دیگری هم تحت بازجویی قرار گرفته است. در همین ارتباط نیروهای امنیتی دو خانه را هم تفتیش کرده اند.

فراوک کوهلر، سخنگوی دادستانی فدرال آلمان در یک نشست خبری گفت: «بمب مورد استفاده از قطعات فلزی پر شده بود. یکی از آنها به پشتی صندلی اتوبوس اصابت کرده. خوش اقبال بودیم که اتفاق بدتری رخ نداده است.»

مقام های آلمان می گویند تمامی اقدامات لازم برای شناسایی هویت عامل یا عاملان این انفجارها که یک زخمی برجا گذاشته ادامه دارد. مارک بارترا، مدافع اسپانیایی تیم بورسیا دورتموند که در جریان این حادثه از ناحیه دست مصدوم شده بود شب گذشته در بیمارستان بستری و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

جوزه بارترا، پدر این بازیکن حال او را خوب ارزیابی کرد و گفت : «وقتی با او حرف زدیم هنوز وحشت زده بود. ظاهرا صدای وحشتناکی (صدای انفجار) شنیده بود. در پی آن درد شدیدی در سر و دست حس می کرد. او هنوز نمی دانست چه اتفاقی افتاده.»

در پی این انفجارها، تدابیر امنیتی ویژه ای در اطراف ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک در شهر دورتموند در نظر گرفته شده است؛ جایی که شامگاه چهارشنبه پس از به تعویق افتادن بازی شب گذشته، میزبان دیدار دو تیم فوتبال بورسیا دورتموند و موناکو است.