ادامه تحقیقات نیروهای امنیتی آلمان در زمینه حمله به اتوبوس حامل بازیکنان بورسیا دورتموند

ادامه تحقیقات نیروهای امنیتی آلمان در زمینه حمله به اتوبوس حامل بازیکنان بورسیا دورتموند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

تحقیقات در زمینه سه انفجاری که عصر سه شنبه اتوبوس حامل بازیکنان بورسیا دورتموند را هدف قرار داده بود ادامه دارد.

به گفته دفتر دادستانی فدرال آلمان یکی از دو مظنون مرتبط با انفجارهای مذکور بازداشت شده و دیگری هم تحت بازجویی قرار گرفته است. در همین ارتباط نیروهای امنیتی دو خانه را هم تفتیش کرده اند.

فراوک کوهلر، سخنگوی دادستانی فدرال آلمان در یک نشست خبری گفت: «بمب مورد استفاده از قطعات فلزی پر شده بود. یکی از آنها به پشتی صندلی اتوبوس اصابت کرده. خوش اقبال بودیم که اتفاق بدتری رخ نداده است.»

مقام های آلمان می گویند تمامی اقدامات لازم برای شناسایی هویت عامل یا عاملان این انفجارها که یک زخمی برجا گذاشته ادامه دارد. مارک بارترا، مدافع اسپانیایی تیم بورسیا دورتموند که در جریان این حادثه از ناحیه دست مصدوم شده بود شب گذشته در بیمارستان بستری و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

جوزه بارترا، پدر این بازیکن حال او را خوب ارزیابی کرد و گفت : «وقتی با او حرف زدیم هنوز وحشت زده بود. ظاهرا صدای وحشتناکی (صدای انفجار) شنیده بود. در پی آن درد شدیدی در سر و دست حس می کرد. او هنوز نمی دانست چه اتفاقی افتاده.»

در پی این انفجارها، تدابیر امنیتی ویژه ای در اطراف ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک در شهر دورتموند در نظر گرفته شده است؛ جایی که شامگاه چهارشنبه پس از به تعویق افتادن بازی شب گذشته، میزبان دیدار دو تیم فوتبال بورسیا دورتموند و موناکو است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معمای انفجارهای دورتموند، حرکتی ضد فاشیستی یا اسلامگرایی افراطی

دیدار بروسیا دورتموند موناکو به دلیل وقوع انفجار به تعویق افتاد

یکی از اعضای پیشین «فراکسیون ارتش سرخ» پس از ۳۰ سال توسط پلیس آلمان دستگیر شد