کره شمالی می گوید آماده هر نوع جنگی است که آمریکا بخواهد

کره شمالی می گوید آماده هر نوع جنگی است که آمریکا بخواهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزارت خارجه کره شمالی در واکنش به اعزام ناوگروه آمریکا به سمت شبه جزیره کره می گوید آماده هر نوع جنگی است که ایالات متحده خواهان آن است

آگهی

مقامات کره شمالی به اعزام ناوهای جنگی آمریکا به سمت شبه جزیره کره واکنش نشان داده اند. روز چهارشنبه ۱۱ آوریل در خیابان های پیونگ یانگ پایتخت این کشور، مردم بیانیه وزارت خارجه در این باره را گوش کردند که از تلویزیون دولتی پخش شد. در این بیانیه از جمله گفته می شود: «ما آماده هر نوع جنگی هستیم که آمریکا خواهان آن است.»

یک شهروند پیونگ یانگ در واکنش به این بیانیه می گوید: «اکنون ایالات متحده آمریکا ناوهای هواپیمابر مجهز به سلاح هسته ای خود را برای تحریک ما به جزیره کره فرستاده، ولی ما هراسی نداریم. ما صلح دوستیم اما هرگز صلح را گدایی نمی کنیم. هر کس درپی ترساندن ما باشد، ما با قدرت از خود دفاع خواهیم کرد و راه خود را ادامه خواهیم داد.»

و شهروند دیگری می گوید : «در حال حاضر آمریکا به بهانه اینکه آزمایش موشک های معمولی و پرتاب ماهواره های ما تحریکات نظامی است، می کوشد تا تحریم های شدید علیه ما اعمال کند، اما برایشان مهم نیست اگر متحدانی مانند کره جنوبی که چون عروسک عمل می کنند و یا مرجعان ژاپنی دست به آزمایش موشکی بزنند. فکر می کنم آمریکا باید این استانداردهای دوگانه را متوقف کند.»

روز دوشنبه ۹ آوریل، ایالات متحده آمریکا ناو گروه “کارل وینسون” که شامل یک ناو هواپیمابر و چند ناوجنگی است را به سمت شبه جزیره کره فرستاد. همزمان مقامات نظامی آمریکا ضمن تایید آمادگی این ناوها برای اجرای عملیات، به صراحت اعلام کردند که هدف این ناوگروه مقابله با تهدیدات موشکی کره شمالی است.

مقامات نظامی آمریکا همچنین تایید کرده اند که کره شمالی روز ۵ آوریل یک موشک بالستیک میان برد دیگر را آزمایش کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد

آزمایش موشکی تازه کره شمالی؛ سئول: به همراه آمریکا اوضاع را رصد می‌کنیم

«طاق اتحاد» به فرمان کیم جونگ اون ویران شد