Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افزایش شمار قربانیان «حمله شیمیایی» به خان شیخون سوریه؛ ۵۸ نفر کشته از جمله ۱۱ کودک

افزایش شمار قربانیان «حمله شیمیایی» به خان شیخون سوریه؛ ۵۸ نفر کشته از جمله ۱۱ کودک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمار قربانیان «حمله شیمیایی» صبح زود روز سه شنبه به شهر خان شیخون در استان ادلب سوریه به ۵۸ نفر افزایش یافت که ۱۱ نفر آنها کودک هستند.

آگهی

شمار قربانیان «حمله شیمیایی» صبح زود روز سه شنبه به شهر خان شیخون در استان ادلب سوریه به ۵۸ نفر افزایش یافت که ۱۱ نفر آنها کودک هستند. با این حال برخی دیگر از منابع شمار قربانیان را بیشتر اعلام کرده اند.

این گزارش حاوی تصاویر دلخراش است.

در اثر این حمله دهها نفر نیز زخمی شده اند. همچنین ساعاتی بعد از این حمله، بیمارستانی که زخمی های این حمله شیمیایی را مداوا می کرد مورد حمله هوایی قرار گرفت.

یکی از پزشکان حاضر در بیمارستان شهر خان شیخون با اشاره به مردمک های کوچک بیماران و عدم واکنش چشمی آنها معتقد است در این حمله از گاز سارین استفاده شده است.

او می گوید: «این بیمارستان در حال حاضر مملو از بیمارانی است که در اثر این نوع حمله شیمیایی بشدت زخمی شده اند. اما این گاز کلر نیست. ما بوی گاز کلر را حس نمی کنیم. ما حملات زیادی با گاز کلر را دیداه ایم. این زخمی مردمک چشمایش خیلی کوچک شده و واکنشی ندارد.»

43 killed in chlorine gas attack in Syria’s #Idlibhttps://t.co/hDOgGGK8Skpic.twitter.com/vx8B1k04Du

— ANADOLU AGENCY (ENG) (@anadoluagency) April 4, 2017

محمد رسول که مسئول یک مرکز خیریه خدمات آمبولانس در ادلب است به بی بی سی عربی گفته که او ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه صبح به وقت محلی صدای حملات هوایی را شنیده است و ۲۰ دقیقه بعد پزشکان دیده اند که مردم در خیابان ها احساس خفگی داشته اند. دیده بان حقوق بشر سوریه به نقل از پزشکان حاضر در محل گفته است که در اثر این حمله علائمی چون غش، استفراغ و خارج شدن کف از دهان در افراد دیده شده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید قادر نیست دقیقا مشخص کند که چه ماده شیمیایی در این حمله استفاده شده است با این حال مرکز رسانه ای ادلب سوریه گفته است که در این حمله از گاز سارین اسفتاده شده که ۲۰ برابر سمی تر از سیانور است.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه شاهد مرگ یک دختر جوان و یک زن و دو سالمند در بیمارستان بوده است که کف از دهانشان خارج شده بود. تعدادی از زخمی های این حمله با آمبولانس به ترکیه منتقل شده اند.

پیش از این دولت سوریه از سوی قدرت های غربی متهم شده بود که از گاز سارین در حمله به مخالفان در تابستان سال ۲۰۱۳ در دمشق استفاده کرده که به کشته شده بیش از ۵۰۰ نفر انجامید. دولت سوریه همواره استفاده از سلاح شیمیایی را در جنگ سوریه تکذیب کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز به کار کنفرانس بین المللی کمک به سوریه در بروکسل

کودکان، بزرگترین قربانی شش سال درگیری و جنگ در سوریه

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است