Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یک کارشناس: انفجار سن پترزبورگ ارتباطی با حضور پوتین در این شهر ندارد

یک کارشناس: انفجار سن پترزبورگ ارتباطی با حضور پوتین در این شهر ندارد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یورونیوز با آندری کولسنیکوف، رییس برنامه تحقیقات برروی سیاست داخلی در مرکز کارنگی مسکو درباره انفجار در متروی سن پترزبورگ گفتگویی ترتیب داده است.

آگهی

یورونیوز با آندری کولسنیکوف، رییس برنامه تحقیقات برروی سیاست داخلی در مرکز کارنگی مسکو درباره انفجار در متروی سن پترزبورگ گفتگویی ترتیب داده است.

یورونیوز: آیا ارتباطی بین حضور ولادیمیر پوتین در سن پترزبورگ و وقوع انفجار در متروی این شهر وجود دارد؟

آندری کولسنیکوف: «فکر نمی کنم تروریستها برای طراحی یک حمله برنامه رییس جمهور را درنظر بگیرند. البته می توان این موضوع را در نظر داشت اما اگر چنین باشد واقعا کار پیچیده و خارق العاده ای انجام داده اند.»

یورونیوز: پس چرا در این زمان اتفاق افتاد؟

آندری کولسنیکوف: «چرا حملات نیس، بروکسل و یا مونیخ در آن تاریخها به وقوع پیوستند؟ چرا تاریخ دیگری نبود؟ این بیشتر به عدم منطق تروریستها باز می گردد. فکر نمی کنم تروریستهای سن پترزبورگ باهوش تر از عوامل حملات پاریس و یا بروکسل باشند. آنها منطق خود را دارند. اما اعتقاد ندارم ارتباط مستقیمی با رویدادهای سیاسی وجود داشته باشد.»

یورونیوز: آخرین حملات تروریستی در روسیه به سال ۲۰۱۳ بازمی گردد. اتفاق امروز به یک عملیات برنامه ریزی شده شباهت داشت. نظر شما چیست؟ آیا با یک وضعیت ادامه داشتن حملات روبرو هستیم؟

آندری کولسنیکوف: «تغییری در وضعیت بوجود نیامده است. وضعیت را به نحوی به ما نشان داده بودند که انگار از همه تحولات در دنیا دور هستیم و همه اتفاقات به ما ارتباطی ندارد و ما صاحب بهترین سرویس امنیتی دنیا هستیم. همه اینها نقش برآب شد. میزان اعتماد مردم به سرویس های امنیتی کشور احتمالا پایین خواهد آمد.» یورونیوز: این واقعه چه تبعاتی برای مردم روسیه خواهد داشت؟

آندری کولسنیکوف: «در شرایط سیاسی حال حاضر اعتماد نسبت به دولت بسیار شکننده است. پس از سرخوشی مربوط به الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه اکنون افکار عمومی در حال تغییر است. بنابراین اعتقاد دارم خطر کم شدن اعتماد و پایین آمدن محبوبیت وجود دارد. اما محبوبیت پوتین به نحوی حفاظت شده باقی مانده، زیرا وی بعنوان نماد روسیه مطرح شده است. اما احتمال دارد محبوبیت دولت کاهش یابد. زیرا قادر نیست امنیت شهروندان را تامین کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیکارجویان اسلامگرای آسیای میانه و تهدید امنیت روسیه

حمله های تروریستی در روسیه در چند سال اخیر

ولادیمیر پوتین: در تلاشیم علت انفجار را مشخص کنیم