Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عدم اعتماد به واکسیناسیون؛ یکی از عوامل شیوع مجدد سرخک در اروپا

عدم اعتماد به واکسیناسیون؛ یکی از عوامل شیوع مجدد سرخک در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با شیوع بیماری سرخک در ایتالیا و رومانی، این دو کشور اروپایی مجبور به انجام اقدام فوری برای مقابله با این بیماری شده اند.

آگهی

با شیوع بیماری سرخک در ایتالیا و رومانی، این دو کشور اروپایی مجبور به انجام اقدام فوری برای مقابله با این بیماری شده اند.

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، از ماه اوت سال ۲۰۱۶ تا ژانویه سال ۲۰۱۷ در رومانی، ۱۵۳۲ مورد ابتلا به سرخک گزارش شد که نسبت به شش ماهه قبل از آن بیش از سه برابر شده است.

از دسامبر سال گذشته تا ژانویه سال جاری، ایتالیا نیز شاهد افزایش شمار مبتلایان به بیماری سرخک بوده است.

دکتر سوزانا جکاب، مدیر دپارتمان اروپا در سازمان جهانی بهداشت می گوید: «من از تمام کشورهای اروپیی می خواهم که اقدامات لازم را برای مهار و جلوگیری و پیشگیری از انتقال بیماری سرخک در داخل مرزهای خود انجام دهند. همچنین از کشورهایی که از قبل موفق به ریشه کن کردن این بیماری شده اند می خواهم تا پوشش ایمن سازی خود را حفظ کنند.»

دکتر جکاب می افزاید: «بدلیل پیشرفت ثابت و کم در زمینه ریشه کن کردن این بیماری، نگرانی زیادی درباره بالا رفتن میزان ابتلا به سرخک در کشورهای اروپایی وجود دارد.»

او می گوید: «سفر کردن باعث شده است تا هیچ فردی از ابتلا به ویروس سرخک در امان نباشد. شیوع این بیماری تا وقتی که هر کشور اروپایی به سطح استاندارد ایمن سازی (دریافت واکسن دوم) نرسد، ادامه خواهد یافت. »

میزان ریشه کن کردن این بیماری در کشورهای رومانی و ایتالیا زیر ۹۵ درصد است و سازمان بهداشت جهانی خواسته است تا تعداد بیشتری از مردم در مقابل این ویروس ایمن شوند.

عدم اعتماد به واکسیناسیون در اروپا یکی از عوامل شیوع اینگونه بیماریهاست. تبلیغات بر علیه واکسیناسیون و انتشار اطلاعات بدون منبع مستند در اینمورد باعث ایجاد شک و تردید میان برخی از والدین و امتناع آنان از واکسینه کردن کودکان شده است.

در فرانسه ۴۰ درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی اعتماد به واکسن گفته اند که از نظر آنان واکسنها امن نیستند. در ایتالیا و رومانی نیز از هر پنج نفر یک نفر به واکسن اعتماد ندارند.

واکسن سرخک در سال ۱۹۶۰ کشف شد و از سال ۱۹۸۰ برای ریشه کن کردن ویروس سرخک مورد استفاده گسترده قرار گرفت. با وجود چند دهه از آغاز مبارزه با شیوع این ویروس، هنوز سرخک بطور کامل ریشه کن نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت بهداشت ایران: ۱۶۴ نفر در کشور سرخک گرفتند

آیا جدا خوابیدن زوج‌ها فوایدی هم دارد؟

هشدار یک پزشک فرانسوی درباره تاثیر مصرف زیاد بادام روی افزایش وزن