شاهدان از انفجار متروی سن پترزبورگ می گویند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شاهدان از انفجار متروی سن پترزبورگ می گویند

بر اساس آخرین گزارش ها، انفجار در متروی سن پترزبورگ تاکنون دست کم ۱۱ کشته و ده ها زخمی برجای گذاشته است.

به گفتۀ مسافران مترو، انفجار زمانی رخ داده که قطار بین دو ایستگاه در حرکت بوده اما راننده تا ایستگاه بعد توقف نکرده که همین عمل باعث تسهیل در خارج کردن مجروحان از واگن شد.

یکی از شاهدان این انفجار می گوید : «وقتی رویم را برگرداندم افراد زیادی را دیدم که روزی زمین افتاده بودند. چند جسد هم در میان مجروحان بود، وحشتناک بود. موقع بیرون آمدم آدم هایی را دیدم که خون آلود بودند. زنی را دیدم که تمام صورتش زخمی شده بود، صدای [ انفجار] باعث شده به سختی بشنوم و نمی توانم سریع صحبت کنم.»

در پی این انفجار سه روز عزای عمومی در شهر سن پترزبورگ اعلام شده است.

یکی دیگر از شاهدان نیز می گوید : «برای کمک کردن از دیگران پرسیدم آیا حالشان خوب است؟ می دانید در چنین مواقعی همه افراد انرژی لازم برای کمک به همدیگر را پیدا می کنند تا هرچه سریع تر از چنین جهنمی بیرون بیایند.»

بنا به اعلام کمیتۀ ضد تروریسم روسیه، همزمان با این انفجار نیروهای پلیس این شهر توانسته اند یک بمب دست ساز را در یک ایستگاه دیگر مترو خنثی کنند. پلیس این شهر از آغاز تحقیقات برای اقدام تروریستی خبر داده و اعلام کرده است فرضیه های دیگر نیز در این تحقیقات در نظر گرفته خواهد شد. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است.