الکساندر ووچیچ پیروز انتخابات ریاست جمهوری صربستان شد

الکساندر ووچیچ پیروز انتخابات ریاست جمهوری صربستان شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

الکساندر ووجیج، نخست وزیر صربستان توانست در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری این کشور، دیگر رقبای خود را شکست بدهد.

آگهی

الکساندر ووجیج، نخست وزیر صربستان توانست در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری این کشور، دیگر رقبای خود را شکست بدهد. وی روز یکشنبه و طبق نتایج اعلام شده، ۵۵ درصد از آرا را به خود اختصاص داده است.

وی که از سال ۲۰۱۴ نخست وزیر صربستان بود، قول داده است مذاکرات عضویت این کشور در اتحادیۀ اروپا را که از مدت ها پیش آغاز شده، به سرانجام برساند.

رئیس جمهوری جدید صربستان پس از اعلام این پیروزی در نطقی گفت: «این انتخابات برای من اهمیت زیادی دارد و نشان می دهد که بخش اعظمی از شهروندان صربستان با ادامۀ مسیر مشترک با اروپا، همزمان با نزدیکی به چین و روسیه موافق هستند.»

ساشا یانکوویچ، نامزد چپ میانه روی صربستان با فاصلۀ زیاد از الکساندار ووچیچ ایستاده و تنها به ۱۶ درصد از آرا دست یافته است.

لوکا ماکسیموویچ که یک شومن تلویزیونی است و در اعتراض به فساد در این کشور با شعار «می دزدم و کمی هم به دیگران می دهم» در این انتخابات شرکت کرده بود نیز ۹ درصد از آرا را به خود اختصاص داده است.

رشد اقتصادی در صربستان که در سال گذشته ۲/۸ درصد ثبت شده و همچنین کاهش نسبی بیکاری نسبت به دوره های قبل از مهمترین دلایل پیروزی الکساندر ووچیچ در این انتخابات توصیف می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میلیاردر اماراتی برای همکاری با داماد ترامپ در پروژه‌ای در صربستان، املاک خود در بلاروس را می‌فروشد

توهین و تحقیر و بستن به تخت؛ وحشت زایمان در صربستان

تجمع هزاران نفری معترضان در بلگراد؛ مسکو: تحریک به ناآرامی‌ها در صربستان از خارج صورت می‌گیرد