Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

با وجود عقب نشینی دیوان عالی ونزوئلا مخالفان کوتاه نمی آیند

با وجود عقب نشینی دیوان عالی ونزوئلا مخالفان کوتاه نمی آیند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عقب نشینی دیوان عالی ونزوئلا نتوانست مانع از تظاهرات مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری در خیابان های کاراکاس پایتخت بشود.

آگهی

عقب نشینی دیوان عالی ونزوئلا نتوانست مانع از تظاهرات مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری در خیابان های کاراکاس پایتخت بشود. مخالفان حالا خواستار برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام هستند.

Denounced as dictatorship, Venezuela backs down, reverses court’s ruling on legislature’s powers https://t.co/MkpRLUhFlypic.twitter.com/yDKydyxv44

— Paolo Manzo (@pmanzo70) April 2, 2017

تصمیم روز پنجشنبه دیوان عالی ونزوئلا در خصوص سلب اختیار از پارلمان موجب بالا گرفتن تنش در کشور شد.

Venezuela seeks to cool outrage over court power grab https://t.co/2BqyPZRKzcpic.twitter.com/t6dQciuKrv

— Reuters Venezuela (@ReutersVzla) April 1, 2017

خولیو بورخس، رئيس پارلمان ونزوئلا که در اعتراض به این اقدام، نیکلاس مادورو را به تدارک کودتا متهم کرده بود روز شنبه گفت: «آنها نباید فکر کنند که با حذف تنها یک کلمه از این حکم اشتباهشان اصلاح می شود. این حکم نقطه اوج کودتایی است که از ماه ها و سال ها پیش در ونزوئلا شروع شده و نمی توان با تنها یک جمله از یک پاراگراف آن را تغییر داد.»

در همین حال رئیس جمهوری برای آرام کردن اوضاع روز شنبه با لویس اورتگا، دادستان کل کشور دیدار و گفت و گو کرد. دادستان کل هم پیشتر مخالفت خود را با این حکم ابراز داشته و آن را ناقض قانون اساسی خوانده بود.

رهبران مخالفان بی اعتنا به پیشنهاد روز جمعه مادورو مبنی بر حل مشکلات از طریق گفت وگو، طی فراخوانی از معترضان خواسته بودند به خیابان ها بریزند.

با ملتهب شدن اوضاع در ونزوئلا دیوان عالی کشور که گفته می شود نزدیک به رئیس جمهور است ساعاتی قبل از راهپیمایی اعتراضی مخالفان حکم پیشین خود را لغو کرد. این نهاد روز پنجشنبه طی حکمی اختیار قانونگذاری را از پارلمان که در اختیار مخالفان دولت است سلب کرده بود؛ آنچه انتقادها و اعتراض های تندی را در داخل و خارج کشور به همراه داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«انقلابی‌های گرسنه» در انتخابات ونزوئلا؛ مسبب تحریم‌های آمریکاست یا سیاست‌های چاوز و مادورو؟

مادورو با طرح مذاکره مستقیم ونزوئلا و آمریکا موافقت کرد

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند