Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آغاز رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری صربستان

آغاز رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری صربستان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری در صربستان آغاز شد.

آگهی

رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری در صربستان آغاز شد. نظرسنجی ها نشان می دهد که در میان ۱۱ کاندیدای این انتخابات، الکساندر وچیچ، نخست وزیر و نامزد حزب راست میانه از شانس بیشتری برای پیروزی برخوردار است.

وچیچ خواهان حفظ رابطه نزدیک با روسیه است. او که از سال ۲۰۱۴ میلادی نخست وزیر صربستان است، اعلام کرده که می خواهد این کشور را به سمت عضویت در اتحادیه اروپا سوق دهد.

ووجیسلاو ششل نیز که بنیان گذار و رئیس حزب رادیکال صربستان و نیز معاون سابق نخست وزیر این کشور بوده از دیگر نامزدهای حاضر در این انتخابات است. این کاندیدای ناسیونالیست از مخالفان پیوستن کشورش به اتحادیه اروپا و ناتو است.

ووک یرمیچ، ۴۱ ساله کاندیدای لیبرال شرکت کننده در انتخابات است که در فاصله سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ میلادی رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد بود. او در انتقاد به نحوه برگزاری این انتخابات می گوید که اولین بار است که سازمان امنیت و همکاری اروپا برای نظارت بر انتخابات دعوت نشده است. در دوران تبلیغات انتخاباتی نیز پوشش رسانه ای نامزد حزب حاکم توسط رسانه ها ۱۲۰ بار بیشتر از پوشش رسانه ای نامزدهای گروههای مخالف بوده است.

ساشا یانکوویچ، کاندیدای مستقل این انتخابات است که از سوی احزاب چپ میانه و دموکراتها حمایت می شود. او هوادار رابطه نزدیک اقتصادی با روسیه و نیز عضویت صربستان در ناتو و اتحادیه اروپا است.

لوکا ماکسیموویچ، دانشجوی ۲۵ ساله رشته ارتباطات جوان ترین نامزد انتخابات است. پیش بینی ها حاکی از آن است که او بتواند ۱۰ درصد از آرای انتخابات را به نام خود ثبت کند.

او بخش عمده فعالیتهای انتخاباتی خود را از طریق اینترنت و فضای مجازی انجام داده است. ماکسیموویچ در کارزار تبلیغاتی خود با خلق شخصیتی غیرواقعی از یک سیاستمدار فاسد به انتقاد از وضع موجود پرداخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استقبال گرم و ویژه از رهبر چین در صربستان

شی جین پینگ در ۲۵امین سالگرد بمباران سفارت چین در صربستان؛ بلگراد و پکن ۲۹ توافقنامه امضا می‌کنند

میلیاردر اماراتی برای همکاری با داماد ترامپ در پروژه‌ای در صربستان، املاک خود در بلاروس را می‌فروشد