تلویزیون عراق: مرد شماره دوی داعش کشته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تلویزیون عراق: مرد شماره دوی داعش کشته شد

ایاد جمیلی، مرد شماره دو داعش روز جمعه در جریان حمله هوایی ارتش عراق به منطقه قائم در نزدیکی مرز سوریه کشته شد.

تلویزیون دولتی عراق به نقل از سخنگوی سازمان اطلاعات کشور این خبر را اعلام کرد. در این حمله شماری از فرماندهان ارشد داعش هم کشته شده اند.

همزمان نبرد نیروهای عراقی به پشتیبانی ائتلاف تحت رهبری آمریکا در موصل ادامه دارد؛ هدف بازپسگیری بخش های غربی شهر از دست پیکارجویان داعش است.

با تنگتر شدن حلقه محاصره در این بخش از موصل و شدت گرفتن تبادل آتش میان طرفین فرار ساکنان آن به شرق شهر ادامه دارد. به گفته دولت عراق تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار تن از موصل گریخته اند. گلوله باران بی وقفه و کمبود مواد غذایی امان آنها را بریده است. به گفته آنها داعش از غیرنظامیان بعنوان سپر انسانی استفاده می کند.

یکی از آنهایی که درحال فرار از موصل بود گفت: «ما از حملات هوایی، محاصره داعش و کمبود مواد غذایی فرار می کنیم. قیمت یک کیلوگرم گندم یک میلیون دینار عراقی و قیمت شکر به ۲۵ هزار دینار رسیده است. داعش عملا ما را تحقیر کرده و چنین جنگی تا به حال ندیده ایم.»

آنهایی که از غرب موصل گریخته اند در اردوگاه حمام علیل در جنوب شهر اسکان داده شده اند. حملات هوایی ائتلاف بین المللی علیه داعش از سال ۲۰۱۴ تاکنون جان دست کم ۲۲۹ غیرنظامی را گرفته است.