درگیری میان حامیان و مخالفان اردوغان در بروکسل

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درگیری میان حامیان و مخالفان اردوغان در بروکسل

درگیری میان شماری از حامیان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و مخالفانش در بروکسل دست کم چهار زخمی برجا گذاشت که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است.

حادثه عصر پنجشنبه در برابر کنسولگری این کشور در پایتخت بلژیک روی داد، پس از آنکه میان کردها و ترک ها بر سر همه پرسی برای تغییر قانون اساسی ترکیه نزاع در گرفت.

گفته می شود، شماری از حامیان اردوغان با چاقو به سه شهروند کردی که برای شرکت در همه پرسی آمده بودند حمله و آنها را زخمی کردند.

شماری از مخالفان اردوغان ضمن سر دادن شعارهایی علیه او از رئیس جمهوری ترکیه بعنوان «فاشیست» یاد کردند و آزادی دوستانشان را که در داخل کنسولگری بودند خواستار شدند. یکی از گفت: «دوستان ما داخل کنسولگری هستند. اگر بلایی بر سر آنها که ناظر همه پرسی هستند بیاید ما کنسولگری را تخریب خواهیم کرد.»

همه پرسی برای ترک تبارها در خارج از مرزها از دوشنبه، ۲۷ مارس در کنسولگری های ترکیه در شهرهای کشورهای مختلف شروع شده و تا نهم آوریل در جریان است. این همه پرسی در داخل ترکیه در تاریخ ۱۶ آوریل برگزار می شود و موافقت اکثریت رای دهندگان با تغییر قانون اساسی راه را برای افزایش قدرت و اختیارات رئیس جمهوری هموار می سازد.