یک هفته بعد از حمله وست مینستر لندن؛ مراسم ادای احترام به قربانیان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
یک هفته بعد از حمله وست مینستر لندن؛ مراسم ادای احترام به قربانیان

صدها نفر روز چهارشنبه روی پل وست مینستر لندن جمع شدند تا یاد چهار قربانی حمله هفته پیش پایتخت بریتانیا را گرامی دارند.

چهارشنبه گذشته خالد مسعود، شهروند ۵۲ ساله بریتانیایی با خودرو به روی جمعیت پل وست مینستر راند که در نتیجه آن ۳ نفر کشته و حدود ۳۵ نفر زخمی شدند. وی سپس با چاقو به یک پلیس حمله کرد که باعث مرگ وی شد.

بستگان قربانیان، نیروهای پلیس و اعضای انجمن مسلمانان در این تجمع شرکت کردند و با گذاشتن گل در محل حمله، یاد قربانیان را گرامی داشتند. جمعیت حاضر در این مراسم در ساعت ۲ و ۴۰ دقیقه – لحظه دقیق حمله- یک دقیقه سکوت کردند.

ایاز احما از اعضای کارزار «من مسلمان هستم» که در این مراسم حضور داشت، می گوید: «افراد گوناگونی حضور داشتند که در ارتباط با آنچه اتفاق افتاده با احترام به یکدیگر نگاه می کردند. بویژه وقتی ساعت روی ساعت ۲ و ۴۰ ، ۲ و ۴۵ دقیقه به صدا در آمد. این لحظه ای بود که همه ما را تحت تاثیر قرار داد.»

یکی از راهبه های کلیسایی از شرق لندن که در این مراسم حاضر بود نیز می گوید: «ما با خانواده هایی که عزیزانشان را از دست داده اند اعلام همبستگی می کنیم و در کنار آنها هستیم اما بیشتر اینجاییم که وحدتمان را علی رغم مذاهب و عقایدمان به نمایش بگذاریم. این مسئله بسیار مهمی است آنهم در جهانی که بشدت در آن اختلاف وجود دارد.»

تعدادی از مسلمانان لندن و اعضای یک انجمن مسلمانان با شعار «عشق به همه، نفرت از هیچکس» در این مراسم حضور داشتند تا اعتراض و مخالفتشان را به خشونت هایی که به نام اسلام انجام می شود اعلام کنند.

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.