سرعت طوفان دبی پس از خسارات بسیار کاهش یافته است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سرعت طوفان دبی پس از خسارات بسیار کاهش یافته است

عبور طوفان دبی با سرعتی بیش از ۲۶۰ کیلومتر در ساعت خرابی های زیادی را در مناطقی از شمال شرقی استرالیا برجای گذاشته است. در ایالت کوئینزلند که بیشترین خسارات در اثر وزش این طوفان بوجود آمده، بیش از ۳۰.۰۰۰ نفر به جاهای امن انتقال یافته اند.

این طوفان موجب قطع برق در این منطقه شده است. یکی از شهروندان می گوید : « نداشتن برق یک مشکل در چند روز آینده خواهد بود. اینجا حسابی باید پاکسازی شود و همانطور که می بینید روزهای زیادی طول خواهد کشید.»

طبق اعلام مقامات این منطقه، بیش از ۶۰.۰۰۰ نفر فاقد برق هستند. این طوفان که با باران شدید همراه بوده موجب ایجاد موج های بزرگ در سواحل کوئینزلند شده است.

سقف بسیاری از خانه ها کنده شده و باران به داخل منازل نفوذ کرده است. یکی از شهروندان کوئینزلند می گوید :« باد از همه جا وارد خانه می شد و همه چیز را به لرزه درآورده بود. باران و باد همزمان فرود می آمد و واقعا یک تجربۀ عجیب و غیرقابل باور بود.»

به گفتۀ سازمان هواشناسی کوئینزلند، این طوفان پس از عبور از جزایر شمالشرقی استرالیا به منطقۀ بوئن رسیده و در بامداد چهارشنبه در اثر وزش بادهای استوایی از سرعت آن کاسته شده است.

هنوز میزان خسارات وارده مشخص نیست و طبق گزارش مقامات کوئیزلند یک نفر در اثر سقوط یک دیوار مجروح شده است. روز سه شنبه و در ابتدای وزش این طوفان نیز یک گردشگر در اثر تصادف ناشی از هوای بد جان خود را از دست داده است.

سازمان هواشناسی کوئینزلند طوفان دبی را با توجه به سرعت و دامنۀ آن در درجۀ چهار رده بندی قرار داده است. پاکسازی منطقه توسط نیروهای آتش نشانی و امدادرسانان آغاز شده و ارتش نیز برای سرعت بخشیدن به این عملیات به این نیروها پیوسته است.