داغ مادران کره ای تازه شد؛ کشتی سوول بر روی آب

Access to the comments نظرها
نگارش از Masoud Imani Kalesar
داغ مادران کره ای تازه شد؛ کشتی سوول بر روی آب

سه سال پس از فاجعه ای که کره جنوبی را تکان داد کشتی «سوول» از کف دریا بیرون آورده شده است، کشتی که ۱۶ آوریل سال ۲۰۱۴ میلادی غرق شد و صدها دانش آموز را با خود به اعماق دریا کشاند.

مادران و نزدیکان ۹ نفری که جسدشان هرگز پیدا نشد امروز سه شنبه طی مراسمی یاد عزیزان از دست رفته خود را گرامی داشتند.

داغ مادران کره ای با بیرون کشیده شدن کشتی سوول از کف دریا تازه تر شده است. «لی کئوم هی»، مادری است که دخترش «اوون هووا» را در آن روز از دست داد.

خانم لی اشک در چشم و با درد و اندوه می گوید:«تنها چیزی که می خواهیم یافتن عزیزانمان است تا در خانه آرام گیرند. وقتی به یادش گل ها را به دریا می سپردم به اوون هووا گفتم، اوون هوووا بیا برویم خانه. به زودی تو را خواهم یافت. لطفا کمی بیشتر تلاش کن و به مادر بازگرد. پس فردا ۱۱۰۰ امین روز غرق شدن کشتی است. لطفا بیا برویم خانه خودمان.»

در روز حادثه، این کشتی حامل ۴۷۶ نفر اکثراً دانش آموز بود. از این تعداد خدمه و معلم ۳۰۴ نفر جان باختند، غمی که معاون نجات یافتۀ مدرسه این دانش آموزان آن را برتافت و خود را به دار آویخت.

آخرین گزارش ها حاکی است با گذشت سه سال و با بیرون آورده شدن کشتی بقایای اعضای یک انسان پیدا شده است که گمان می رود بقایای یکی از دانش آموزان ناپدید شد است. تعیین هویت تنها با بررسی دی ان ای ممکن خواهد شد.