Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیروزی بزرگان اروپا در بازیهای مقدماتی جام جهانی

پیروزی بزرگان اروپا در بازیهای مقدماتی جام جهانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رقابتهای فوتبال این بار در سطح ملی و در چارچوب مقدماتی جام جهانی ادامه پیدا کرد.

آگهی

رقابتهای فوتبال این بار در سطح ملی و در چارچوب مقدماتی جام جهانی ادامه پیدا کرد. نتایج در قاره سبز بطور کلی به نفع تیمهای بزرگ تمام شد. از جمله آلمان و انگلستان که با کسب پیروزی صدرنشینی در گروههای خود را حفظ کردند.

آلمان صدرنشین گروه سی به باکو رفته بود تا در مقابل آذربایجان قرار بگیرد. قهرمان جهان ابتدا با گل آندره شرله در دقیقه ۱۹ پیش افتاد اما آذریها در دقیقه ۳۱ با گل آفران اسمایلوف بازی را به تساوی کشاندند اما مولر و ماریو گومز در ده دقیقه پایانی نیمه اول آلمان ها را سه بر یکپیش انداختند تا در نیمه دوم بار دیگر شرله گل چهارم را بزند تا آلمانها با پیروزی و پانزده امتیاز در صدر جدول گروهی قرار بگیرد. تیم دوم ایرلند شمالی با ده امتیاز است. آذربایجان در سکوی چهارم جدول است. در دیگر بازی مهم یکشنبه انگلستان لیتوانی را دو بر صفر در خانه مغلوب کرد. دوفو و جیمی واردی دو گل شیرها را به ثمر رساندند تا با ۱۳ امتیاز در صدر جدول گروه اف قرار گرفتند. اسلواکی با ۹ امتیاز در مکان دوم جدول است.

برترین ها و بدترین های این هفته فوتبال اروپاجی جی بوفون که یک کلین شیت دیگر به ثبت رساند و در هزارمین بازی باشگاهی و ملی خود لاجوردی پوشان موفق شدند آلبانی را دو بر ۰ را شکست دهند.

کریستیانو رونالدو دو گل از سه گل پرتغال را در مقابل مجارستان را به ثمر رساند تا با ۷۰ گل ملی در میان برترین گلزن های اروپایی قرار بگیرد. پوشکاش مجار با ۸۴ گل در صدر گلزنان اروپایی است و علی دایی با ۱۰۹ گل زده بهترین گلزن تاریخ از منظر گلهای ملی است.

امباپه ستاره موناکو و فرانسه در دقیقه ۷۸ در ۱۸ سالگی جانشین دیمیتری پایت شد. آبی ها لوکزامبورگ را سه بر یک شکست دادند.

در میان بدترینها نارنجی پوشان هلند قرار می گیرند که در مقابل بلغارستان دو بر ۰ شکست خوردند. دنی بلیند سرمربی هلند پس از این شکست از کار برکنار شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان امباپه در پاریس؛ ستاره فرانسوی رسما اعلام کرد از پاری‌سن‌ژرمن جدا می‌شود

کشتی بادبانی قرن ۱۹ مشعل المپیک را از یونان به فرانسه می‌رساند

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود