انفجار در بازاری در شرق موصل دو کشته برجای گذاشت

انفجار در بازاری در شرق موصل دو کشته برجای گذاشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انفجار در بازاری در شرق موصل موجب کشته شدن دست کم دو نفر و مجروح شدن تعدادی از شهروندان عراق شد.

آگهی

انفجار در بازاری در شرق موصل موجب کشته شدن دست کم دو نفر و مجروح شدن تعدادی از شهروندان عراق شد. به گفتۀ منابع خبری و شاهدان عینی، این انفجار در نتیجۀ اصابت سه خمپاره یا نارنجک در این مرکز خرید به نام نبی یونس صورت گرفته است.

این بازار در شرق رودخانۀ دجله و در دو کیلومتری منطقه ای قرار دارد که هنوز تحت کنترل داعش است و این حمله نیز به عوامل گروه داعش نسبت داده می شود.

شرق موصل پس از هفته ها از داعش پس گرفته شده و در حال حاضر و به گفتۀ ارتش عراق، زندگی در این منطقه به روال عادی بازگشته است. این درحالیست که نبردها در غرب این منطقه علیه داعش همچنان ادامه دارد.

انفجار در بازار نبی یونس به فاصلۀ یک هفته از بمباران هایی در غرب این شهر صورت می گیرد که در جریان آن دهها نفر از میان غیرنظامیان جان باخته اند. تعداد دقیق قربانیان این بمباران ها هنوز اعلام نشده و تحقیقات در این زمینه برای مشخص شدن اینکه آیا محل بمباران در اختیار داعش بوده یا نه آغاز شده است.

مقامات عراق می گویند داعش در این منطقه تله های انفجاری کار گذاشته بوده که موجب تشدید تبعات این بمباران ها و کشته شدن این تعداد از غیرنظامیان شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرار سرباز پیشین بریتانیا و متهم به جاسوسی برای ایران از زندانی در لندن

مقامات امنیتی تاجیکستان از کشته شدن ستیزه‌جویان افغان در آستانه روز ملی خبر دادند

دولت آمریکا: یک شبکه‌ قاچاق انسان از ازبکستان شناسایی و متلاشی شد