Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پایتخت ایتالیا آماده برگزاری مراسم شصتمین سالگرد پیمان رم

پایتخت ایتالیا آماده برگزاری مراسم شصتمین سالگرد پیمان رم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اروپا شصتمین سالگرد پیمان رم را که به پایه گذاری اتحادیه اروپا انجامید جشن می گیرد.

آگهی

اروپا شصتمین سالگرد پیمان رم را که به پایه گذاری اتحادیه اروپا انجامید جشن می گیرد. پایتخت ایتالیا روز شنبه میزبان روسا و مقامات ۲۷ کشور اتحادیه اروپا است تا با شعار وحدت و آینده مشترک اراده واحدشان را در برابر برکسیت نشان دهند.

مونیکا فراسونی رئیس مشترک فراکسیون حزب سبزهای اروپا می گوید: «نباید گفت که در این ۶۰ سال همه عاشق اروپا بوده اند. این چنین نیست اما کم کم اتحادیه اروپا به یک واقعیت غیر قابل انکار تبدیل شده است. اما وقتی این واقعیت بخوبی کار نمی کند، نباید منتظر شد که مردم خود پیوندشان را با آن برقرار کنند. به نظر من همانطور که ۶۰ سال پیش باید یک اقدام پیروزمندانه انجام می دادیم، امروز هم باید آنرا البته بر اساس اصول بنیادی دوباره تکرار کنیم. بدیهی است که نه همانند ۶۰ سال پیش، بلکه بر اساس واقعیت های آشکار و ملموسی همانند توسعه اقتصادی پایدار، که می تواند واقعا امید بخش باشد.»

اقدامات امنیتی استثنایی برای برگزاری این مراسم در رم تدارک دیده شده است. این مراسم در حالی برگزار خواهد شد که معاهده رم نیز از اختلافات کشورهای عضو اتحادیه برکنار نیست. یونان در ارتباط با فصل اجتماعی این پیمان و لهستان درباره چند سرعتی بودن پیشرفت اروپا، خواستار ویرایش این سند به نفع خود هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ خطاب به رهبران اروپا: امید را در قلب نهادهایتان قرار دهید

تنش میان دولت لهستان و اتحادیه اروپا در آستانه شصتمین سالگرد پیمان رم

اخبار از بروکسل؛ تشدید تدابیر امنیتی در رم پس از حمله لندن