پوتین: «روسیه در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه دخالت نمی کند»

پوتین: «روسیه در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه دخالت نمی کند»
نگارش از Euronews

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری فدراسیون روسیه روز جمعه با نامزد راست افراطی انتخابات فرانسه در کاخ کرملین دیدار کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری فدراسیون روسیه روز جمعه با نامزد راست افراطی انتخابات فرانسه در کاخ کرملین دیدار کرد. آقای پوتین به مارین لوپن در مسکو گفت که روسیه قصد دخالت در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه را ندارد.

رئیس جمهوری روسیه گفت: «ما در تلاش برای حفظ روابطمان با مقامات حاکم و نیز نمایندگان اپوزیسیون هستیم. ما نمی خواهیم به هیچ عنوان بر وقایع پیش رو نفوذی داشته باشیم.»

نامزد جبهه ملی فرانسه که جریان افراطی ضد مهاجر و ملی گرا را نمایندگی می کند نیز ضمن درخواست لغو تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه گفت: «مدتی طولانی است که من خواهان از سرگیری روابط فرهنگی، اقتصادی و راهبردی شده ام؛ به ویژه اکنون که با تهدید بزرگ تروریستی رو به رو هستیم.»

ملاقات رئیس جمهوری روسیه با نامزد انتخابات یک کشور دیگر، اتفاقی نادر است. خانم لوپن که پیش تر نیز نظر مثبتش را درباره انضمام جزیره کریمه به مرز روسیه اعلام کرده بود در این سفر با ویاچسلاو والودین، رئیس مجلس دوما دیدار کرد.

نظرسنجی ها نشان می دهد که نامزد راست افراطی همراه با امانوئل ماکرون، نامزد راست میانه در انتخابات ریاست جمهوری روز ۲۳ آوریل به دور دوم راه می یابد. دور دوم این انتخابات سراسری در فرانسه روز هفتم ماه مه میلادی برپا می شود.

مطالب مرتبط