کشورهای مختلف حملات لندن را محکوم کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کشورهای مختلف حملات لندن را محکوم کردند

برخی از کشورهای جهان و مقامات سازمان های بین المللی حملات صورت گرفته در نزدیکی پارلمان لندن را محکوم کردند.

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری در همین رابطه اعلام کرد که نشستی با رئیس جمهوری آمریکا برای بررسی این حملات و آخرین اخبار این حملات برگزار شده است.

سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران در این باره گفت: « آمریکا حمایت کامل خود را از شهر لندن، پادشاهی و دولت بریتانیا برای پاسخ به این حملات و مجازات مسئولان آن اعلام می کند.»

مقامات فرانسه همبستگی خود را بلافاصله پس از این حملات اعلام کردند. ژآن مارک ارو، وزیر خارجۀ این کشور با اشاره به محل وقوع این حملات به خبرنگاران گفت : « این حمله با خشونت های زیادی همراه بوده و مردم را در یک مکان نمادین یعنی پارلمان بریتانیا و محل دموکراسی این کشور هدف قرار داده و معنادار است.»

اتحادیۀ اروپا نیز که بزودی مذاکرات خروج بریتانیا را با این کشور آغاز می کند، این حملات را محکوم کرده است. ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا در سخنانی در همین باره با اشاره به سالگرد حملات تروریستی بروکسل گفت : « اینکه حمله در لندن درست در این روز صورت گرفته مرا به شدت تحت تاثیر قرار داده است. حال کسی را دارم که هیچ کلامی را نمی تواند برای بیان احساس اش از این اتفاق پیدا کند.»

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را به عهده نگرفته است.