Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«ممنوعیت لوازم الکترونیکی در هواپیما برای مسافران استرس زا خواهد بود»

«ممنوعیت لوازم الکترونیکی در هواپیما برای مسافران استرس زا خواهد بود»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ممنوعیت جدید اعلام شده از سوی آمریکا برای مسافرانی که از برخی از کشورهای خاورمیانه و آفریقایی به آمریکا سفر می کنند، با واکنش هایی روبرو شده است.

آگهی

ممنوعیت جدید اعلام شده از سوی آمریکا برای مسافرانی که از برخی از کشورهای خاورمیانه و آفریقایی به آمریکا سفر می کنند، با واکنش هایی روبرو شده است. آمریکا اعلام کرده است که مسافرانی که با برخی از پروازها از این کشورها به آمریکا سفر می کنند از این پس نمی توانند کامپیوترهای همراه، تبلت و دستگاههای الکترونیکی بزرگ تر از یک تلفن همراه را با خود به داخل هواپیما ببرند و باید این وسایل را به قسمت بار تحویل بدهند.

محسن علی، مسافری در فرودگاه جی اف کندی در این باره می گوید : « در یک هواپیما انسان هایی با ملیت های مختلف حضور دارند. کسیکه قصد خرابکاری دارد می تواند با کامپیوترش به کشوری دیگر برود و با خطوط هوایی دیگری سفر و برنامه اش را اجرا کند. من نمی دانم این تصمیم چقدر هوشمندانه است.»

مسافران با هر تابعیتی به هنگام خروج از آمریکا نیازی ندارند تن به این ممنوعیت بدهند و دستگاههای الکترونیکی خود را می توانند به داخل هواپیما ببرند. بریتانیا نیز به تبعیت از آمریکا اعلام کرده است این ممنوعیت را در پروازهایی که وارد این کشور می شوند به اجرا خواهد گذاشت.

هنری هارتولت، کارشناس موسسۀ تحقیقاتی اتمسفر در عرصۀ صنعت حمل و نقل انسانی معتقد است که این تصمیم بسیار مضری است. وی می گوید: «این ممنوعیت استرس زیادی را در مسافران ایجاد می کند. ضمن آنکه چنین ممنوعیتی مسافران را مجبور خواهد کرد تجهیزات الکترونیکی گران بهایی را برای ساعت ها در چمدان هایی که به قسمت بار می رود، قرار بدهند و کنترلی بر آنها نداشته باشند.»

طبق این ممنوعیت از این پس تنها برای گوشی های همراه با اندازۀ کمتر از ۱۶ سانت و دستگاههای پزشکی مجوز ورود به داخل هواپیمای متعلق به برخی از ۹ خطوط هوایی از ۱۰ فرودگاه متعلق به هشت کشور صادر خواهد شد. این ممنوعیت در این مرحله تنها شامل پروازهای مستقیم و بدون توقف از این هشت کشور خاورمیانه و آفریقایی می شود.

برخی از تحلیلگران می گویند مسافرانی که می خواهند دستگاههای الکترونیکی خود را به داخل هواپیما ببرند از این پس مجبور خواهند شد با پرداخت هزینۀ بیشتر از فرودگاههای مذکور به کشور دیگری بروند و با عوض کردن خطوط هوایی از آسیا و اروپا به آمریکا سفر کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا حمل دستگاههای الکترونیکی به داخل هواپیما را برای تمام پروازها از مبدا شش کشور مسلمان ممنوع کرد

محدودیتهای تازه آمریکا برای خطوط هوایی هشت کشور مسلمان

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد