Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افشاگری سازمان گزارش جرایم سازمان یافته و فساد درباره عملیات وسیع پولشویی

افشاگری سازمان گزارش جرایم سازمان یافته و فساد درباره عملیات وسیع پولشویی
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان گزارش جرایم سازمان یافته و فساد (OCCRP) با انتشار گزارشی از وجود سیستمی بی سابقه و انتقال بیش از ۲۰ میلیارد دلار از روسیه به بانکهای اروپایی و بدین ترتیب، اجرای عملیات گسترده پولشویی پرده برداش

آگهی

سازمان گزارش جرایم سازمان یافته و فساد (OCCRP) با انتشار گزارشی از وجود سیستمی بی سابقه و انتقال بیش از ۲۰ میلیارد دلار از روسیه به بانکهای اروپایی و بدین ترتیب، اجرای عملیات گسترده پولشویی پرده برداشته است.

سازمان گزارش جرایم سازمان یافته و فساد گزارش خود را با همکاری روزنامه گاردین، چاپ لندن و روزنامه آلمانی زوددویچه تسایتونگ تنظیم کرده و در آن انگشت اتهام را بسوی افراد نزدیک به سیاستمداران قدرتمند روسیه و ماموران و مقامات سازمان امنیت این کشور نشانه رفته است.

در گزارش مذکور رویه کنترل منشاء پولهایی که وارد بسیاری از بانکهای معتبر دنیا می شوند زیر سئوال رفته است.

در گزارش به نقل از روزنامه گاردین تصریح شده بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ حدود ۵۰۰ نفر مبالغ هنگفتی را که منشاء آنها جنایی و غیرقانونی بوده از روسیه خارج کرده اند. گاردین اعلام کرده حجم پول شویی صورت گرفته به رقم بیش از ۲۰ میلیارد دلار رسیده و می تواند از ۸۰ میلیارد دلار هم فراتر رود.

در این بین از طریق تاسیس شرکتهای صوری در بریتانیا ۷۴۰ میلیون دلار به بانکهای اچ اس بی سی، آر بی اس (بانک سلطنتی اسکاتلند) و بارکلیز واریز شده است. سازمان گزارش جرایم سازمان یافته و فساد ادعا می کند نهادهای مذکور هیچگاه روشن شدن منشاء این پولها را از مشتریان خود درخواست نکرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«جرم جنسیت نمی‌شناسد»؛ کارزار یوروپل درباره خطرناک‌ترین زنان فراری تحت تعقیب

۱۰ میلیارد یورو از پولهای مسدود شده لیبی در بلژیک، کجا رفته است؟

آمریکا ممنوعیت ارائه تسلیحات به گردان آزوف را لغو کرد