سرنوشت جبل طارق با برکسیت چه خواهد شد؟

سرنوشت جبل طارق با برکسیت چه خواهد شد؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جبل طارق که از سرزمین های فرادریایی بریتانیا است، از شمال همرز اسپانیا است و یکی از منابع مهم تجاری برای حدود ۹ هزار اسپانیایی که روزانه برای کار به اینجا می آیند.

آگهی

در حالی که بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا آماده می شود، بسیاری در جبل طارق نگران پیامد برکسیت بر روند زندگی خود هستند.

جبل طارق که از سرزمین های فرادریایی بریتانیا است، از شمال هم مرز اسپانیا است و یکی از منابع مهم تجاری برای حدود ۹ هزار اسپانیایی که روزانه برای کار به اینجا می آیند.

یکی از آنها می گوید: «خیلی نگرانیم. معلوم نیست چه در انتظارمان است. شایعات زیاد است. امیدوارم تکلیفمان زود معلوم شود و بتوانیم به کار و زندگی مان ادامه دهیم.»

اهمیت و قوت اقتصادی این منطقه منوط است به حفظ بازار آزاد اروپا و تردیدی نیست که برکسیت بر عملکرد کنونی بازار آزاد و در نتیجه امکان کار و تجارت بین این منطقه و کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاثیر خواهد گذاشت. نکته ای که برای مقامات محلی نیز نگران کننده است.

فابین پیکاردو، وزیر جبل طارق با اذعان به محدودیت هایی که برکسیت برای ساکنان جبل طارق ایجاد می کند می گوید: «ما هم نمی خواهیم به اروپا پشت کنیم اما کارت های محدودی داریم و مجبوریم با آنها بازی کنیم.»

اسپانیا اخیرا پیشنهاد کرد که برای برون رفت از این مشکل، حق حاکمیت جبل طارق بین دو کشور تقسیم شود، اما بریتانیا این پیشنهاد را رد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت