ابراز امیدواری مرکل و ترامپ به آینده روابط تجاری دو جانبه

ابراز امیدواری مرکل و ترامپ به آینده روابط تجاری دو جانبه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان فدرال پس از نخستین دیدارش با دونالد ترامپ در کاخ سفید وعده داد که بودجه دفاعی دولت را افزایش دهد و نسبت به آینده رابطه تجاری دو جانبه با ایالات متحده آمریکا ابراز امیدواری…

آگهی

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان فدرال پس از نخستین دیدارش با دونالد ترامپ در کاخ سفید وعده داد که بودجه دفاعی دولت را افزایش دهد و نسبت به آینده رابطه تجاری دو جانبه با ایالات متحده آمریکا ابراز امیدواری کرد.

خانم مرکل همچنین با رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در یک نشست خبری مشترک حضور یافت. صدر اعظم آلمان در بخشی از سخنانش یادآور شد بر این باور است که دولت ایالات متحده می تواند گفت و گو بر سر تجارت با اتحادیه اروپا را از سر بگیرد.

خانم مرکل افزود: «به نظرم، ما گفت و گویی داشته ایم که تلاش شد با وجود تفاوت دیدگاه ها، مردم را فراخوانده و بگوییم این نظر ما است و نظر طرف آمریکایی نیز چنین است. اکنون راه حل ها و مصالحه هایی که برای هر دو طرف خوب است و ضروری است که منصفانه باشد، باید در نظر گرفته شود.»

آقای ترامپ نیز در ابتدای این نشست با اشاره همکاری های دفاعی و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو گفت: «در دیدارمان من از صدراعظم مرکل، برای تعهدش به افزایش حق پرداخت دفاعی و اختصاص دست کم ۲ درصد تولید ناخالص داخلی تشکر کردم. می خواهم از وی برای رهبری اش در حمایت از ناتو و تلاش هایش در افغانستان سپاسگزاری کنم.»

در این دیدار رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا ابراز امیدواری کرد که این کشور با آلمان همکاری تجاری و اقتصادی دو جانبه خوبی داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرکل و ترامپ؛ دو سیاستمدار با دو نگرش سیاسی متفاوت

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد