Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

انتخابات پارلمانی در هلند آغاز شد

انتخابات پارلمانی در هلند آغاز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات پارلمانی در هلند از صبح روز چهارشنبه در سراسر کشور برگزار می شود.

آگهی

انتخابات پارلمانی در هلند از صبح روز چهارشنبه در سراسر کشور برگزار می شود. در آمستردام، پایتخت این کشور برخی از حوزه های رای گیری بنا به تصمیم نهاد نظارت بر این انتخابات پس از نیمه شب کار خود را آغاز کرده اند.

نظرسنجی ها از افزایش شانس راست های افراطی هلند به رهبری خیرت ویلدرز، رهبر حزب آزادی برای فرستادن نامزدهای بیشتر به پارلمان در این انتخابات خبر می دهند.

طبق نظرسنجی ها، این حزب که در حال حاضر تنها پانزده نماینده در پارلمان دارد در جریان این انتخابات کرسی های بیشتری را در مجلس هلند کسب خواهد کرد.

این انتخابات در سایۀ تنش سیاسی میان این کشور و ترکیه برگزار می شود و دولت ترکیه که روابط خود با هلند را به حالت تعلیق درآورده از اتباع خود در این کشور که پرشمار نیز هستند خواسته است در این انتخابات شرکت نکنند.

خیرت ویلدرز، رهبر راستگرای حزب آزادی در آخرین مناظرۀ خود، حملات علیه مسلمانان را تکرار کرد و گفت: «سال گذشته حملات زیادی در آلمان و اروپا صورت گرفت. اینکه از خودمان در برابر آنها دفاع نکنیم، اینکه بترسیم که ماهیت واقعی اسلام را ببینیم. تنها جهاد نیست بلکه خود اسلام مساله است. اگر دقیق تر نگاه کنیم می فهمیم که اسلام می خواهد ما بعنوان هلند و دنیای آزاد غرب دیگر وجود نداشته باشیم. نباید اجازه بدهیم این اتفاق بیافتد.»

علاوه بر وعده هایی نظیر ممنوعیت ورود مسلمانان به هلند، رهبر حزب آزادی از ترک اتحادیۀ اروپا و طرح «نکسیت» دفاع می کند.

مارک روته، نخست وزیر هلند و رهبر حزب لیبرال و دموکرات این کشور از مخالفان این طرح است و می گوید در دولت وی ترک اروپا امکان نخواهد داشت. نخست وزیر هلند می گوید : «من می خواهم این کشور را با ثبات، امن و موفق نگه دارم و این یعنی ما باید عضو یک سازمان بین المللی مانند ناتو، مانند اتحادیۀ اروپا باشیم. این امر مشاغل زیادی را از راه معاهده ها ایجاد می کند. در حال حاضر یک و نیم میلیون شغل در کشور ناشی از ارتباط مستقیم با بازارهای داخل اتحادیۀ اروپاست.»

طبق نظرسنجی ها، اگر چه حزب راستگرای آزادی نخواهد توانست به اکثریت مجلس دست یابد اما در صورت افزایش نمایندگان این حزب می تواند نقش مهمی در تشکیل دولت ائتلافی آینده ایفا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر هلند: کشمکش کشورم با ترکیه ارتباطی با انتخابات پارلمانی ندارد

انتخابات هلند؛ یِسِ کلاوِ رهبر حزب سبز در مقابل خیرت ویلدرز

خیرت ویلدرز سیاستمدار راستگرای هلند؛ انزوا طلب یا منزوی؟