Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درخواست دادستان کل برزیل برای گشایش دهها پروندۀ تحقیقاتی در دیوانعالی این کشور

درخواست دادستان کل برزیل برای گشایش دهها پروندۀ تحقیقاتی در دیوانعالی این کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادستان کل برزیل روز سه شنبه درخواست گشایش ۸۳ پروندۀ تحقیقاتی علیه تعدادی از سیاستمداران این کشور را در ارتباط با فساد مالی موسوم به پتروبراس و اودبرخت به دادگاه عالی ارائه…

آگهی

دادستان کل برزیل روز سه شنبه درخواست گشایش ۸۳ پروندۀ تحقیقاتی علیه تعدادی از سیاستمداران این کشور را در ارتباط با فساد مالی موسوم به پتروبراس و اودبرخت به دادگاه عالی ارائه داد.

بنا به اعلام دادستان کل برزیل، ۷۷ نفر از کارکنان شرکت اودبرخت که از زیرمجموعه های پتروبراس است، موافقت خود را برای همکاری در این تحقیقات اعلام کرده اند. این دو کمپانی مهم برزیل به دستکاری بازارها در جهت منافع خود و پرداخت رشوه به سیاستمداران برای امضای قراردادهای تجاری شده اند.

لوییز لولا داسیلوا، رئیس جمهوری سابق برزیل نیز که نامش در پروندۀ پتروبراس دیده می شود، این اتهامات مطرح شده از سوی دادستان کل را دروغین خوانده است. وی می گوید : « طی سه سال من قربانی این اتهامات بودم، می توانم بگویم که یک سلاخی واقعی بود. دادستان ها می گویند به هیچ مدرکی نیاز ندارند، قضات می گویند به مدرک نیاز ندارند، شنیدن اینها آدم را خسته می کند. من دلیل و مدرک می خواهم، کسی باید به من بگوید چه جرمی و در کجا مرتکب شده ام.»

رئیس جمهوری سابق برزیل متهم است که آپارتمانی را از شرکت اودبرخت بدون پرداخت هیچ پرداخت هیچ مبلغی دریافت کرده و دادستان های برزیل این مورد را رشوه می دانند. لوییز لولا داسیلوا این اتهام را رد کرده و می گوید این آپارتمان به وی و همسرش برای مدت کوتاهی قرض داده شده بوده است.

دیوان عالی برزیل تنها مرجعی است که می تواند به جرائم صورت گرفته توسط وزا و نمایندگان پارلمان رسیدگی کند و به نظر می رسد درخواست دادستان کل برزیل از گشایش این پرونده ها تحقیقات از شخصیت ها و مقامات دولتی و حکومتی را شامل می شود.

طبق اعلام دفتر دادستانی کل برزیل، ۲۱۱ پروندۀ دیگر نیز به دیگر دادگاههای این کشور ارائه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسوایی «اودربرچت» و صدور حکم بازداشت رئیس جمهوری سابق پرو

اودبرشت جریمۀ دو میلیارد دلاری پرداخت می کند

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت