Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار سازمان ملل درباره افزایش مرگ و میر در چهار کشور جهان به دلیل قحطی

هشدار سازمان ملل درباره افزایش مرگ و میر در چهار کشور جهان به دلیل قحطی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان ملل زنگهای خطر را به دلیل قحطی و در پی آن مرگ و میر در چهار کشور سومالی، سودان جنوبی، نیجریه و یمن به صدا درآورد.

آگهی

سازمان ملل زنگهای خطر را به دلیل قحطی و در پی آن مرگ و میر در چهار کشور سومالی، سودان جنوبی، نیجریه و یمن به صدا درآورد.

استیون اوبراین، معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه و هماهنگ کننده کمکهای اضطراری، پس از بازدید از کشورهای دچار قحطی طی گزارشی گفت: «ما در یک نقطه بحرانی از تاریخ ایستاده ایم. ما اکنون با بزرگترین بحران انسانی از زمان تاسیس سازمان ملل روبرو هستیم. اکنون بیش از ۲۰ میلیون نفر در چهار کشور با قحطی و گرسنگی روبرو هستند. بدون تلاش های جمعی و همکاری جهانی، مردم از گرسنگی خواهند مرد.»

او تاکید کرد که ویژگی مشترک تمام این کشورها، درگیری های داخلی است و بر این اساس ضروری است که جامعه بین المللی برای پایان دادن به این خشونتها و افزایش سرمایه گذاری در این کشورها وارد عمل شود.

در یمن اگرچه تمام طرفهای درگیر متعهد شده اند تا امکان دسترسی مردم مناطق درگیری به کمکهای بشردوستانه را فراهم کنند اما در واقع هیچ کاری در این زمینه انجام نشده است.

علاوه بر درگیری های داخلی، در آفریقا به دلیل خشکسالی های طولانی، منابع تامین آب خشک شده اند و هزاران نفر مجبور به نوشیدن آبهای الوده هستند.

سودان جنوبی در بدترین وضعیتی که تا کنون داشته قرار دارد.
خشکسالی و نبود آب و غذا هزاران نفر را از جوامع روستایی بسوی شهرها کشانده و هر روز بر صف طولانی مردم گرسنه مقابل مراکز توزیع غذا اضافه می شود.

وضعیت در سومالی نیز غم انگیزتر از سال ۲۰۱۱ میلادی است یعنی زمانی که ۲۶۰ هزار نفر از قحطی جان باختند.
تنها در دو ماه گذشته ۴۷ کودک به دلیل سوء تغذیه در بیمارستان بنادیر در پایتخت سومالی جان باخته اند و دستکم ۱۲۰۰ کودک در همین دوره زمانی در مراکز پزشکی تحت درمان بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویترز: اسرائیل مجوز از سر گیری تجارت مواد غذایی تازه به نوار غزه را صادر کرده است

کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی به غیرنظامیان فلسطینی از گذرگاه کرم‌شالوم وارد غزه می‌شوند

درخواست آمریکا برای بازگشایی گذرگاه رفح؛ اسرائیل آفریقای جنوبی را به «تحریف واقعیت» متهم کرد