Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

لهستان خواستار «تضمین حقوق مساوی اعضای اتحادیه اروپا» شد

لهستان خواستار «تضمین حقوق مساوی اعضای اتحادیه اروپا» شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخست وزیر لهستان در مخالفت با انتخاب مجدد دونالد توسک به ریاست شورای اروپا گفت بیانیه ای که در نشست رم امضا می شود باید متضمن حقوق مساوی برای تمامی اعضای اتحادیه اروپا…

آگهی

نخست وزیر لهستان در مخالفت با انتخاب مجدد دونالد توسک به ریاست شورای اروپا گفت بیانیه ای که در نشست رم امضا می شود باید متضمن حقوق مساوی برای تمامی اعضای اتحادیه اروپا باشد.

بئاتا شدوو با اشاره به این نشست که در ماه جاری میلادی برگزار می شود یادآور شد که بیانیه آتی اتحادیه اروپا باید به وضوح در راستای اصلاح این نهاد باشد.

نخست وزیر لهستان که در بازگشت از نشست دو روزه بروکسل با استقبال گرمی مواجه شد گفت: «رهبران بخش قدیمی اتحادیه اروپا همچنان بر این باورند که باید همواره حق داشته باشند و دیگران به آنان گوش فرا دهند و راه حل های آنان را بپذیرند. این گونه نخواهند ماند.»

در کنار بررسی تمدید ریاست دونالد توسک بر شورای اروپا، موضوع ترک عضویت بریتانیا بر این نشست دو روزه سایه انداخته بود. رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل باری دیگر تلاش کردند تا به طرحی مشترک برای دوران پس از خروج بریتانیا از این نهاد دست یابند.

آنان می گویند که قادرند ظرف ۴۸ ساعت به خواسته رسمی بریتانیا پاسخ دهند. ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا گفت: «خروج بریتانیا نه پایان اتحادیه اروپا است و نه پایان توسعه و آرزوهای قاره ای ما است. وقتی که خصوصی با همکارانم حرف زدم و به بحث هایی که داشتیم گوش دادم احساس کردم که برعکس، موضوع خروج بریتانیا از اتحادیه سبب تشویق دیگران به ادامه دادن شده است؛ البته متاسفانه بدون بریتانیا.»

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز جمعه در یک نشست مطبوعاتی گفته بود که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا «بیدار باشی» برای این قاره بوده است.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا وعده داده است که مذاکرات ترک اتحادیه اروپا را در ماه میلادی مارس آغاز کند. در همین حال مجلس اعیان بریتانیا خواستار روشن شدن وضعیت مهاجران اروپایی مقیم این کشور شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها