حمله به نیروهای امنیتی افغانستان در زابل و خوست

حمله به نیروهای امنیتی افغانستان در زابل و خوست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سه مرد مسلح روز شنبه ۱۱ مارس/۲۱ حوت (اسفند) به یک فرودگاه نظامی در ولایت خوست در شرق افغانستان و در نزدیکی مرز پاکستان حمله کردند.

به گزارش رویترز، فیض‌الله غیرت، سخنگوی پلیس این ولایت اعلام کرد یکی از مهاجمان کشته شده و دو نفر دیگر کماکان مقاومت می‌کنند. هنوز آماری از جان‌باختگان افغان یا خارجی این حمله خبری مخابره نشده است. فرماندهی ناتو در افغانستان هم هنوز واکنشی به این حمله نشان نداده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

شورشیان طالبان در سال ۲۰۰۸ به این پایگاه حمله کرده بودند.

Gunmen attack military airport in eastern Afghanistan https://t.co/2fh5eCenas#KNvoiceofpukhtuns#KNdapukhtanoghagpic.twitter.com/M1zlqJZydG

— Khyber News (@KhyberNews) March 11, 2017

حملات گروه‌‌های شورشی به مراکز نظامی و دولتی در افغانستان، همه ساله با شروع فصل بهار افزایش می‌یابد. در ماه‌های گذشته و با تشدید فعالیت‌های داعش در مناطق مختلف این کشور، غیرنظامیان افغان که هیچگونه وابستگی به دولت هم ندارند، بیش از پیش به هدف حملات تروریستی بدل شده اند.

در رویدادی دیگر شامگاه جمعه، دو مامور پلیس افغانستان در یک پاسگاه در ولایت زابل (جنوب) هشت تن از همقطاران خود را کشته و با اسلحه و مهمات این مرکز به طالبان پیوستند.

به گزارش آریانا، این کشتار در ولسوالی شینکی زابل رخ داده است. بسم‌الله افغانمال، والی زابل گفته است که مهاجمان ابتدا همکاران خود را مسموم کرده و سپس به آن‌ها شلیک کردند.

قول ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان خبر مسموم کردن ماموران پلیس را تکذیب کرده و گفته است دو مامور پلیس تنها راه را برای حمله دیگر اعضای طالبان به این پاسگاه باز کردند.

کشته شدن 8 عسکر پولیس توسط عاملان نفوذی طالبان در ولایت زابلhttps://t.co/O28wH0TeVi#افغانستانpic.twitter.com/9O6anQFLsf

— Ariana News (@ArianaNews_co) March 11, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی، آسایش خاطر، ناامیدی و غرور؛ افغان‌ها دوره دو ساله سلطه طالبان را چگونه سپری کردند؟

معاون والی طالبان در بدخشان در پی یک انفجار کشته شد

وزیر کشور دولت رئيسی: با طالبان در تعامل هستیم؛ مسائل دوجانبه باید با گفتگو حل شود