Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتقاد رهبر ایران از روحانی: بیان آمارهای کلی در زندگی مردم بی‌اثر است

انتقاد رهبر ایران از روحانی: بیان آمارهای کلی در زندگی مردم بی‌اثر است
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی خامنه‌ای، رهبر ایران در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری بر لزوم اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید کرد و در انتقادی تلویحی از رئیس جمهور ایران گفت هنوز به طور کامل «اقتصاد مقاومتی» در ایران انجام نشده است. منظور از «اقتصاد مقاومتی» در ایران نوعی خودکفایی اقتصادی و روشی برای مقابله با تحریم‌های خارجی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر جمهوری اسلامی، آقای خامنه‌ای روز پنجشنبه ۱۹ اسفند ماه گفت:‌ «البته مسئولان دولتی کارهای قابل توجهی در این زمینه [اقتصاد مقاومتی] انجام داده‌اند اما این، فقط بخشی از کارهای لازم است. اگر همه کارهای ضروری در موضوع اقتصاد مقاومتی انجام شده بود، امروز تفاوت محسوسی را در اوضاع اقتصادی کشور و زندگی مردم شاهد بودیم.»

وی افزود: «به رئیس جمهور محترم هم گفته‌ام که بیان شاخص‌های کلان خوب است البته اگر آمارها قابل خدشه نباشد، اما به هر حال اینها در زندگی و معیشت مردم در کوتاه مدت و میان مدت اثر نمی‌گذارد… شکایات مردم و دیدگاه‌های صاحبنظران به‌دست ما می‌رسد و باید در مسائلی نظیر تولید، اشتغال، از بین بردن رکود به معنای واقعی کلمه، قاچاق و واردات و صادرات به‌گونه‌ای عمل کرد که مردم تاثیر آن را در زندگی خود، کاملا احساس کنند اما اکنون، اینگونه نیست.»

روز سه‌شنبه ۱۷ اسفند ماه نیز احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری از حسن روحانی، رئیس جمهور ایران خواسته بود تا در مورد میزان تحقق«اقتصاد مقاومتی» گزارش دهد. وی همچنین گفته بود: «اگر کارهایی شده بگویید تا مردم خوشحال شوند، اگر نشده از مردم عذرخواهی کنید و بگویید چرا کاری نشده است.»

اما در واکنش به سخنان احمد جنتی، روز چهارشنبه ۱۸ اسفند ماه حسن روحانی سئوال درباره اینکه «آیا در اقتصاد مقاومتی موفق بوده‌ایم یا نه» را «پرسشی نامربوط» دانست و گفته بود: «ما قطعا پیروز اقتصاد مقاومتی هستیم. چرا که یک ملت بزرگ، دولت کارآمد و رهبری فرهیخته و آگاه داریم که هدایتگری می‌کنند و مردم در صحنه هستند و دولت نیز به وظیفه خود عمل می‌کند.» روحانی همچنین گفته بود که تنها تحریم‌های بخش هسته‌ای برداشته شده و فشار و تحریم هنوز هم وجود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام