Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خرت ویلدرز «نمی تواند وعده هایش را عملی کند»

خرت ویلدرز «نمی تواند وعده هایش را عملی کند»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پل ویلدرز، برادر خرت ویلدرز نامزد حزب راست افراطی «آزادی» در انتخابات پیش روی در کشور هلند است.

آگهی

پل ویلدرز، برادر خرت ویلدرز نامزد حزب راست افراطی «آزادی» در انتخابات پیش روی در کشور هلند است. دیدگاه های پل در مورد مهاجرت با برادرش متفاوت است. دو برادر با هم تماس ندارند. در حالیکه خرت ویلدرز و همسرش از ۱۲ سال پیش تحت محافظت پلیس و در خانه امن زندگی می کنند پل با وجود اینکه بارها تهدید شده است حاضر نیست در وضعیت مشابهی زندگی کند. جیمز فرینی، خبرنگار یورونیوز با پل ویلدرز گفتو کرده است.

جیمز فرینی، خبرنگار یورونیوز: «پل ویلدرز، از شرکت شما در این گفتگو متشکرم. ممکن است از کودکی و جوانی برادرتان خرت ویلدرز توصیفی به ما بدهید؟»
پل ویلدرز: «بچه نازپرورده ای بود. نازپرورده و بدخلق. تا هجده سالگی مانند همه جوانها زندگی می کرد. تولد ۱۸ سالگی اش تصمیم گرفت به اسراییل برود. پس از اینکه برگشت در اداره تامین اجتماعی مشغول بکار شد. و فکر می کنم در آنجا با عمق دیوانسالاری و کاغذ بازیهای اداری آشنا شد. از همانجا تصمیم گرفت و گفت که می خواهم این وضع را تغییر بدهم.»

یورونیوز: «از چه زمانی این دیدگاه ها نسبت به اسلام را بیان می کرد؟ چه زمانی متوجه این تغییر شدید؟»
پل ویلدرز: «او متوجه یک خلا سیاسی شد. آنوقتها از مخالفان سر سخت ترکیه بود و به راحتی از آن خلا سیاسی بهره برداری کرد. او شخصی بود که در هلند با دید افراطی عرض اندام کرد، کسی که برای مشکلات پیچیده راه حل های ساده پیشنهاد می کرد. راه حلهایی که مردم منتظر و یا در جستجوی آن بودند.»

یورونیوز: «همه شما برای اسم و شهرتی که در این کشور ثبت کرده اید، چه بهایی باید بپردازید؟
پل ویلدرز: «خانواده من تهدید شده اند، خودم تهدید شده ام. لحظاتی زندگیم در خطر بود. در مواردی من را ترسانده اند و یا مرعوب کرده اند و مرتب بمن تلفن می زنند. تماسهایی که جالب نیستند. بله داشتن این اسم، روی زندگی من تاثیر داشته است.»

یورونیوز: «آخرین باری که شما و خانواده تان برادرتان را دیدید کی بود و چه کردید؟»
پل ویلدرز: «تولد مادرم آخرین بار بود. تا دسامبر گذشته که علیه او حرف زدم. پس از آن بود که او ارتباطش را با من قطع کرد. می دانستم و با شناختی که از او داشتم پیش بینی می کردم چنین نتیجه ای داشته باشد. صادقانه امیدوار بودم اینطور پیش نرود و حقیقتش خوشحال هم نیستم. ولی من که نمی توانم برای او تصمیم بگیرم.»

یورونیوز: «فکر می کنید محبوبیت برادرتان ادامه خواهد داشت یا کمرنگ می شود؟»
پل ویلدرز: «بیشتر پیشنهادهای او افراطی هستند. قانونهای ما باید عوض شوند و این کار در هلند سالها طول می کشد. در نتیجه فکر می کنم او هواداران و همچنین رای دهندگان خود را سرخورده و ناامید می کند. نمی تواند وعده هایش را عملی کند. در نهایت، نتیجه انتخابات کشور ما هر چه باشد من باور قطعی دارم او خودش را کنار می کشد و مسئولیت و تقصیر را به گردن دیگران می اندازد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خیرت ویلدرزِ هلندی اردوغان را دیکتاتور نامید

هلند به ۳۰۰ تفنگدار زبده نیروی دریایی اوکراین مخفیانه آموزش داد

ائتلاف راست‌ها برای تشکیل دولت در هلند؛ خیرت ویلدرس نخست وزیر نمی‌شود