Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دولت مجارستان پناهجویان را در زمان بررسی پناهندگی آنها بازداشت می کند

دولت مجارستان پناهجویان را در زمان بررسی پناهندگی آنها بازداشت می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت مجارستان از این پس پناهجویانی را که وارد این کشور می شوند و قصد دارند از این کشور درخواست پناهندگی کنند، در مدت بررسی درخواست آنها موقتا بازداشت و در اردوگاههای ویژه ای نگهداری خواهد…

آگهی

دولت مجارستان از این پس پناهجویانی را که وارد این کشور می شوند و قصد دارند از این کشور درخواست پناهندگی کنند، در مدت بررسی درخواست آنها موقتا بازداشت و در اردوگاههای ویژه ای نگهداری خواهد کرد.

اعلام این تصمیم دولت مجارستان که پارلمان نیز به آن رای مثبت داده است، با واکشن سازمان های بین المللی از جمله کمیساریای عالی پناهندگان شده است. طبق این قانون، پناهجویان امکان تردد آزادانه در داخل این کشور را نخواهند داشت.

سیسیل پویلی، سخنگوی این سازمان با محکوم کردن این تصمیم نخست وزیر مجارستان می گوید : « این اقدام در عمل به معنای آن است که هر پناهجویی، از جمله کودکان در کانتینرهایی باربری محاصره شده با حصارهای فلزی مرتفع به مدت طولانی زندانی خواهد بود. این وضعیت تاثیرات فیزیکی و روانی وحشتناکی به روی زنان، کودکان و مردانی خواهد گذاشت که همین الان هم در رنج و سختی زندگی می کنند.»

مجارستان پیش از این نیز در سال ۲۰۱۳ چنین طرحی را به اجرا گذاشته بود که در اثر فشار اتحادیۀ اروپا و سازمان های بین المللی آن را متوقف کرد. پارلمان این کشور اینبار با ۱۳۸ رای مثبت در مقابل ۶ رای مخالف این قانون را تصویب کرده است.

مجارستان نخستین کشور در اتحادیه اروپا بود که با احداث حصارهایی در مرزهای خود با کشورهایی که مسیر عبور مهاجران بود بست. ویکتور اروبان، نخست وزیر این کشور که سهمیۀ تعیین شده از سوی اتحادیۀ اروپا برای پذیرش پناهجویان را نیز رد کرده است، پس از تصویب این طرح توسط پارلمان در مراسم فارغ التحصیلی پلیس مرزی مجارستان در این باره گفت : « بحران مهاجرت تا زمانی که ریشه های آن را از بین نبریم ادامه خواهد داشت. این بحران تا زمانیکه همگان بپذیرند مهاجران اسب تروای تروریسم هستند ادامه خواهد یافت.»

از زمانیکه این کشور مرزهای خود را به روی مهاجران بسته است تنها نزدیک به ۶۰۰ پناهجو امکان ورود به این کشور را یافته اند که گفته می شود در شرایط بسیار ناگواری در اردوگاههای ساخته شده در منطقۀ مرزی این کشور نگهداری می شوند. مجارستان به تازگی از تصمیم خود برای تقویت موانع مرزی خود و احداث یک حصار دوم خبر داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای وزیر مجارستان برای امور اتحادیه اروپا: تامین امنیت اروپا بدون تعامل با روسیه ممکن نیست

دیدار ویکتور و دونالد در فلوریدا؛ اوربان: ترامپ مساله جنگ روسیه و اوکراین را حل می‌کند

سفر«غیرمنتظره» نخست وزیر مجارستان به پکن؛ اوربان: چین در برقراری صلح در اوکراین یک بازیگر کلیدی است